Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

DVR cu sau fara hard?


Postări Recomandate

Am un  DVR-NVR PNI House PTZ720P - 4 canale IP 720P sau 4 canale analogice,si am tot incercat sa-l verific sa-l folosesc fara un HDD montat.

As vrea sa-l folosesc doar pentru vizualizare on line ,si anume,live.Fara sa inregistrez.

Problema cu care ma confrunt este aceea ca dispozitivul NVR/DVR,nu imi afiseaza camera pe canalul pe care am conectat-o.

Configuratia pentru internet nu am facut-o.Totul este bine si frumos,pe ecranul monitorului imi apar patru patrate destinate vizualizarii canalului cu camera.Mesajul afisat,"nu este configurat".

Exista vreo metoda mai speciala de setare in acest caz? Ca manualul de utilizare este foarte "subtire" .

Mai am niste DVR-uri,insa cu ele e mult mai simplu.Imediat mi-au afisat camerele fara nicio setare speciala.

 

 

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Salut!

 

Fara HDD trebuie sa functioneze doar ca nu va inregistra, deci DA e ceea ce vrei!

Despre ca nu functioneaza camera conectata, intreb si eu ca si colegul, ce camera ai conectat?

Daca este IP, pai e destul de clar ca trebuia facute setarile de network cat si configurata camerei IP....fix ca un router...cand il cumperi nu-l bagi in priza si gata merge...trebuie configurat intati sa-l folosesti, iar in cazul asta ai 2 aparate care trebuie facut acest lucru!

Daca, camera este analogica, ar trebui sa mearga dar iarasi ma intorc la setari deoarece ar trebui configurat NVRul sa caute pe analogic! O alta chestie mai este ca trebuie vazut si daca acea camera este compatibila cu NVR-ul, mai pe scurt trebuie verificat bine tot!

 

Spor la mersterit!

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări