Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Masina de spalat Whirlpool AWO/D nu stoarce


Postări Recomandate

Așa tensiune mare (720V !!!) nu are de unde să apară acolo.Ar fi trebuit să aveți cel mult tensiunea de vârf redresată, adică circa 325V.

Dacă măsurați direct la priză, pe domeniul 750V (alternativ) ce vă indică ?  Să nu aveți cumva bateria descărcată la limită, de obicei dă erori mari atunci, dar nici chiar așa....

Editat de validae
Link spre comentariu
Acum 4 ore, cornel1962 a spus:

...sa nu va suparati, dar cred ca ar fi mai bine sa apelati la cineva cu experienta !....nu pot sa cred ca dvs. nu faceti diferenta intre curentul continuu si cel alternativ, sau poate in spatele contuluidvs., se afla cineva care este pus pe" glume " ! 

Dupa ce ii spuneti omului sa seteze gresit aparatul de masura il acuzati de nestiinta? Valabil si pentru  ""andrei""

Link spre comentariu
La 03.11.2018 la 17:19, pumapeople a spus:

Am masurat. 720 v , ambii condensatori au aceeași tensiune ca si LNK..

 

...aici nu s-a masurat dupa indicatiile mele, cand spui ca ai 720v pe un condensator care lucreaza la maxim 450v, ar trebui sa te intrebi ...de ce nu a zburat de acolo !!! 

 

Dupa ce ii spuneti omului sa seteze gresit aparatul de masura il acuzati de nestiinta? Valabil si pentru  ""andrei"" " 

 

.....ce-am facut ??? . D-le Ipotexas, i-am spus sa puna aparatul pe tensiune continua, habar nu aveam ce aparat detine si cum sunt notatiile pe el !!!....insa , ce nu inteleg eu,...ce aveti cu dl.Andrei ??? ...a dat un raspuns cat se poate de corect si pertinent ( conform FOTO ) !  "In stanga pe DCV !" . 

 

Probleme AC/DC !!! :96

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări