Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Frecventele celorlalti


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator vsebas

Eu in TM doar pe 162.800 am auzit ceva clar cred ca e politia 112.Daca stiti rutiera din TM dati un PM daca e asa secreta ca eu scanez din noiembrie 2008 si n-am dat de ei. Cand zic ca i-am gasit .. de fapt is ceva firme de taxi.

Link spre comentariu

Eu in TM doar pe 162.800 am auzit ceva clar cred ca e politia 112.Daca stiti rutiera din TM dati un PM daca e asa secreta ca eu scanez din noiembrie 2008 si n-am dat de ei. Cand zic ca i-am gasit .. de fapt is ceva firme de taxi.

Nu ai antena am scanat 162,275Mhz rutiera in TM.
Link spre comentariu
  • 4 săptămâni mai târziu...

dupa ce am achizitionat o statie mai compacta, am scanat frecventele metrorexului148.025 si 148.075, oriunde as fi in metrou sau in statie se aude purtatoare continua pe una din frecvente (chiar daca vorbeste cineva sau nu), si dupa un timp se muta pe cealalta frecventa, nu stiu care e algoritmu, nu stiu de ce se folosesc doua frecvente.stie cineva de ce se muta de pe o frecventa pe alta si care e metoda de propagare in tunele?

Link spre comentariu
Vizitator valirex

159.925 - Inel 2 Casa Poporului.

adica ce inseamna"inel 2"? sti cumva si cine ar fi pe 159.875 mhz? daca sti mai multe rugam mai multe detalii aici sau in pm,multumesc mult.
Link spre comentariu
  • 5 săptămâni mai târziu...
Vizitator costinel_p

Se stie standardul de repetor in VHF este de 4,6Mhz.Se poate deduce care ar fi frecventa.In UHF standardul de repetor este de 10Mhz ;)

 

?tie cineva poli?ia rutier? în Constan?a :101
Link spre comentariu

Se stie standardul de repetor in VHF este de 4,6Mhz.Se poate deduce care ar fi frecventa.In UHF standardul de repetor este de 10Mhz ;)

La ce mi-ar trebui? Ca nu vreau sa intru in discutie. Mie imi e de ajuns ca mai aflu unde sunt radare si accidente (sa ocolesc zonele cu blocaje).
Link spre comentariu

Se stie standardul de repetor in VHF este de 4,6Mhz.Se poate deduce care ar fi frecventa.In UHF standardul de repetor este de 10Mhz ;)

La ce mi-ar trebui? Ca nu vreau sa intru in discutie. Mie imi e de ajuns ca mai aflu unde sunt radare si accidente (sa ocolesc zonele cu blocaje).
Pentru asta i-ati si pune pe masina un CB :dans: CH22
Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări