Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Avioane, elicoptere, locomotive, schelet uman


Postări Recomandate

Colecția este la biroul de la serviciu. Scheletul?  nu-mi foloseste, pur si simplu am cumparat revistele in care era livrat os cu os, plamani, inima muschi.... Probabil il voi da unei nepoate care are acum 12 ani si-si doreste sa se faca doctoriță sau fratelui ei care are 9 ani.... sau il voi dona la o scoala....

Link spre comentariu
On 6/9/2018 at 12:54 PM, Taraxacus said:

 Scheletul?  nu-mi foloseste, pur si simplu am cumparat revistele in care era livrat os cu os, plamani, inima muschi.... Probabil il voi da unei nepoate care are acum 12 ani si-si doreste sa se faca doctoriță sau fratelui ei care are 9 ani.... sau il voi dona la o scoala....

Daca numai pt asta il tii, poti linistit sa renunti la el. Medicinistii cumpara oase veritabile, inclusiv craniu. Circula(se cumpara) intre generatii de la un an la altul.Panarama aia(scuze, dar de afara asa se vede) e buna de decor...si atat.Sa fie nepoata sanatoasa si sa ajunga sa aiba nevoie de oase(veritabile).Pt restul colectiei, jos palaria.Faina.

Editat de doru3160
Link spre comentariu

Bineîțeles că nu e o treabă serioasă. Schelet nu trebuie complet pt studenți au câte un os de fiecare fel. Acum sunt  modele 3D pe computer, ceea ce am eu este doar așa o „caterincă” de schelet. Mă gândeam să-i bag leduri în ochi , difuzor în cap, motorașe pe la maini și picioare... dar pâna voi avea timp de așa ceva mai este.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări