Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

De ce se umfla windovs-ul


Postări Recomandate

Va salut colegi,am si eu o nedumerire cu,care cred ca ne confruntam cu totii si anume (de ce creste capacitatea windovs-ului)am windovs 7-64 bit si dupa trei saptemani incepe sa se mareasca ajungand la aproare 30gb,la filme de orice fel nu ma uit,desene animate nici vorba,reclame nu,pentru ca am (abdlok)instalat,antivirus nu am pentru ca merge greu calculatorul,am avut instalat antivirus cu licenta de la telecom dar sa dovedit a fi degeaba,credeti ca exista vreo modalitate de a evita aceasta problema?nu de alta dar sunt nevoit la 3 saptamani sa reinstalez sistemul de operare pentru ca incepe sa mearga din ce in ce mai greu,va multumesc anticipat,mentionez ca,calculatorul nu al folosesc decat pentru(elforum)si youtube pentru muzica si tutoriale.de fapt incepe din prima zi de la instalare sa mearga greu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Editat de Giorgi tv
Link spre comentariu

Update-urile pe care le face, diverse fisiere stocate, drivere, etc.

Ai optiunea sa dai click dreapta pe partitia C ,apoi properties si disk cleanup.

 

Bifezi ce este acolo si dai clean.

 

Mai este si optiunea de cleanup system files, intra si acolo, bifeaza tot si dai cleanup.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

nu sunt un mare informaticial,mai mult decat sa-mi instalez windovs-ul si driverele necesare,inclusiv programele necesare pentru a putea descarca,vizualiza scheme de electronica nu am,de cateva ori am apelat la colegi de pe forum pentru a-mi reface anumite probleme,carora le multumesc si pe aceasta cale foarte mult,bineinteles prin team wiever.

Link spre comentariu

daca mi-ati da si un link de unde sa-l descarc ar fi foarte bine,nu de alta dar sa nu al iau eu direct de pe net de nu stiu de pe ce site de unde pot lua cu mare usurinta si o gramada de virusi,cu alte cuvinte mai rau ami fac,oricum azi imi reinstalez windovs-ul pentru ca merge greu,mai ales pe youtube.

Link spre comentariu
1 hour ago, Giorgi tv said:

daca este cineva bine voitor sa-mi arate prin team viever cum se face procedura aceasta am sa invat.

 

Da-mi pe PM teamviewer.

 

Youtube poate rula greu nu neaparat din cauza virusilor, daca ai un procesor slab si(sau) placa video slaba/onboard si vrei sa vezi de ex materiale 720p/1080p/2160p, va rula execrabil fara acceleratie hardware la YT.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
1 hour ago, events said:

Toata ziua postezi ca sa te afli in treaba:

-ba ceri cate o schema,ca iti este lene sa o cauti cu Gogu

-ba dai echivalente la tranzistori de care habar nu ai

-cumperi memorii DDR 1

-cauti HDD pe Sata

-Ba nu poti instala nu stiu ce driver

Ti s-a urcat alcoolul la cap,iar acum ai reusit sa virusezi si Windowsul de la aburii bahici pe care-i emani.Mai bine ai vorbii cu Bill Gates sa spui ce performante ai reusit.Iti da ala premiu de betiv.

rog iarasi un moderator sa ia masuri,daca am gresit cu ceva sau cuiva imi cer mii de scuze,

:mort

Editat de Giorgi tv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări