Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Legendarele incinte Unitra


Vizitator adr

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
  • Administratori

Da, merg ambeleAm actualizat si eu preturile, la mine erau mai mici la ambele modele :toimonster: situl ala tonsil nu e actualizat, pe site scrie un pret dar platesti altul :smt016

Link spre comentariu
Vizitator bogdanb

Este vreo diferenta intre ele? Ca sunet sau caracteristici ma refer, nu ca aspect. Acum ma informez si cand iau salariul, daca mai ramane ceva din el, mi le si iau, sa nu mai fie boxele alea si Scott-ul obiecte de mobilier :))

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator andrei alexandru

salutare la toata lumea...prob vati dat seama din titlu despre ce as vrea sa discutam... sant un pasionat al muzicii din anii '80 si de asemenea al sculelor audio de pe atunci.. nu mam mai ocupat de mult de aceasta pasiune a mea din cauza locului de munca ce necesita multe plecari etc..dar acum ca sau cam terminat problemele vreau sa ma reapuc linistitt de vechea mea pasiune...si ca sa nu mai lungesc, tin minte ca inainte de revolutie erau pe piata impresionantele boxe unitra, care pe langa ca aveau un aspect impunator (aici ma refer la marime si design) aveau si un sunet extraordinar..stiu ca am auzit la cineva o per atunci care avea niste scule de redare akai (mag si cass) pe role metalice de 26 cm daca mai tin bine minte...si avea aceste boxe...miau placut imens dar nici o data nam apucat sami cumpar..nu stiu de ce..dar acum sant mai mult decat hotarat.....ce parere aveti? le mai tineti minte? stiu ca erau mai multe marimi..partea proasta e ca pe internet am gasit f putine de vanzare si numai joarse, in sensul ca au schimbat difurile cu rahatzishuri chinezesti, altele sant lovite, zgariate sau mai stiu eu cum...am renuntat la ideea de a lua din anunturile de pe net...ma intereseaza orice opinie a voastra despre ele...si eventual vreo oferta buna...ok, cred ca vam plictisit...:)) numai bine, sanatate sa dea Dz!!!!!!!!

Dle daca esti din Buc.vino sa vezi ce-ti doresti.....Unitra 2x75w nemiscate din casa de cind au intrat.....si muncite fff putin....asa ca astept sa-ti dau adresa daca mai prezinta interes pt tine....Andrei..0788048738 Bucuresti
Link spre comentariu
Vizitator daniell

apropo de tonsil am doua GDN 20/60/3 ce ziceti e ok combinatia asta: woofer: tonsil GDN20/60/3 tweeter: monacor DT109 filtru 12dB/oct 3.5khz sau daca puteti sa-mi dati un sfat cu ce tweeter as putea sa-l combin.

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
Vizitator mishu235

salut nato...daca nu e prea traziu, nu cumva sa te apuci de unu singur sa schimbi suspensiile la difuri...dute la un centru specializat sa faca asta....risti enorm sa le compromiti pt ca ele trebuiesc centrate...la mine aici e un pensionar care lucreaza cu difuri de 20 de ani le face ca noi ;)

Nu ma puteti pune in legatura cu acel domn care repara difuzoare? Am o pereche de unitra de 110w pe care vreau sa o reconditionez. Sunt din Brasov!
Link spre comentariu
Vizitator mishu235

ce difuzoare de medii pot folosi pentru incinte unitra de 110w cu rezultate cat mai apropiate de original GDM 12/60/4 ?(la importatorul de tonsil nu mai sunt disponibile difurile de 12 cm ).

Link spre comentariu
  • 3 luni mai târziu...
Vizitator andrei alexandru

salutare la toata lumea...prob vati dat seama din titlu despre ce as vrea sa discutam... sant un pasionat al muzicii din anii '80 si de asemenea al sculelor audio de pe atunci.. nu mam mai ocupat de mult de aceasta pasiune a mea din cauza locului de munca ce necesita multe plecari etc..dar acum ca sau cam terminat problemele vreau sa ma reapuc linistitt de vechea mea pasiune...si ca sa nu mai lungesc, tin minte ca inainte de revolutie erau pe piata impresionantele boxe unitra, care pe langa ca aveau un aspect impunator (aici ma refer la marime si design) aveau si un sunet extraordinar..stiu ca am auzit la cineva o per atunci care avea niste scule de redare akai (mag si cass) pe role metalice de 26 cm daca mai tin bine minte...si avea aceste boxe...miau placut imens dar nici o data nam apucat sami cumpar..nu stiu de ce..dar acum sant mai mult decat hotarat.....ce parere aveti? le mai tineti minte? stiu ca erau mai multe marimi..partea proasta e ca pe internet am gasit f putine de vanzare si numai joarse, in sensul ca au schimbat difurile cu rahatzishuri chinezesti, altele sant lovite, zgariate sau mai stiu eu cum...am renuntat la ideea de a lua din anunturile de pe net...ma intereseaza orice opinie a voastra despre ele...si eventual vreo oferta buna...ok, cred ca vam plictisit...:)) numai bine, sanatate sa dea Dz!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)Dle .....daca mai va intereseaza si sunteti din Buc.vi le pot arata eu dupa ce stabilim intilnirea si poate va fac trebuinta.....ne intelegem in privinta pretului fiti sigur mai ales pe "criza "asta........Andrei alex 021/6853610;0755132513
Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări