Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Comanda piese

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Stie cineva cam in cat timp ajunge o comanda plasata la magazinul din Cehia....? E prima data cand fac comanda la ei.

Ca sa stiu ce sa-i spun clientului...... e cam tare grabit si ma pistoneaza sa-i rezolv rapid aparatul.

Multumesc.

Editat de mac01
Link spre comentariu
6 minutes ago, modoran said:

Mouser trimite cu fedex din SUA, nu din Cehia. Mie mi-a ajuns cam in 4 zile lucratoare.

 

Vrei sa spui 4 zile pana la granita cu Romania, poate. Pe urma de acolo pana la tine mai face 2 saptamani... :rade:

S-a mutat Mouser in Cehia si nu stiu eu ?

Link spre comentariu

Nu ajunge un colet din Cehia in Romania in 2 saptamani. Ajunge chiar si in 48 de ore daca este trimis prin curierat rapid gen GLS, DPD etc.). Daca expeditorul foloseste posta locala si coletul este adus in final de posta romana poti sa ai surprize sa ajunga mai greu dar in nici un caz 2 saptamani. Din Rusia am comandat lampi si au ajuns sub 2 saptamani si expeditorul a folosit posta normala si a fost si vama si de asta a durat mai mult. Asa din UE dureaza cateva zile ca nu se face vama. Nu ai un tracking number sa poti urmari pachetul? 

Link spre comentariu

Putin offtopic dar se vede cat dureaza si unde.

 China-Romania - 3 zile - nu a zburat timp de 2 zile, a plecat avionul pe 5 si in cateva ore a ajuns dar nu au procesat ai nostrii coletele in urmatoarele doua zile pentru ca a fost weekend.

 

Deci 15 zile in Ro si inca nu a ajuns si nici nu ma astept sa il vad saptamana asta, poate nici urmatoarea, chiar daca pachetul e deja in oras.

 

IMCcdH9.jpg

Editat de dany_cta
Link spre comentariu

Pachetele din UE se misca repede. Cele din afara de multe ori stau si 30-45 zile blocate in vama Ro. Si trackingul la pachetul meu nu este chiar precis, in realitate pachetul e blocat in oficiul vamal si o sa mai stea acolo pana face 30-45 zile, cumpar destul de multe maruntisuri si deja stiu. Rar ajung in 2-3 saptamani (s-a intamplat), mult mai multe depasesc doua luni (aici e problema cu refund-ul).

 

Si pachetele cu tracking oficial se misca mai repejor, alea fara tracking sunt lasate la urma.

Editat de dany_cta
Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări