Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Maxime celebre

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

01. Cunoasteti acea privire pe care o au femeile cand vor sa faca sex? Nici eu!   Steve Martin

02. Femeile sunt capabile sa mimeze orgasmul. Barbatii pot mima o intreaga reletie.   Sharon Stone

03. Potrivit unui studiu recent, femeile spun ca se simt mai comfortabile daca se dezbraca in fata unui barbat, decat daca ar face-o in fata unei femei. Aceasta din cauza ca  femeile sunt foarte critice, in timp ce barbatii sunt doar recunoscatori.   Robert DeNiro

04. Femeile au nevoie de un motiv ca sa faca sex. Barbatii au nevoie numai de un loc unde s-o faca.   Billy Crystal

05. Ultima data cand am fost in interiorul unei femei a fost cand am vizitat Statuia Libertatii.   Woody Allen

06. Sexul este ereditar. Daca parintii tai nu au facut, atunci nici tu nu vei face.   Anonim

07. In America, sexul este o obsesie. In alte parti ale lumii este o realitate.   Marlene Dietrich

08. Sa faci sex este ca si cum ai juca bridge. Daca n-ai un partener bun, ar fi bine sa ai o mana buna.   Woody Allen

09. Mama mea n-a sesizat niciodata nimic ironic in a ma numi  " son-of-a-bitgh".   Jack Nicholson

10. Clinton a mintit. Un barbat poate uita unde parcheaza sau chiar unde locuieste, dar nu uita niciodata o partida de sex oral, indiferent cat de nereusita a fost.   Barbara Bush

11. Exista cateva dispozitive care cresc dorinta sexuala, in special la femei. Cel mai importabt dintre acestea este Mercedes Benz 500 SL.  Lynn Lavner

12. Cand am ajuns in America, nu stiam sa vorbesc engleza, dar viata mea sexuala era perfecta. Acum engleza mea e perfecta, dar viata mea sexuala e groaznica. Julio Iglesias

13. Sexul la 90 de ani este ca si cand ai juca biliard cu o funie.   George Burns

14. Sunt un amant atat de bun, pentru ca exersez foarte mult singur.   Woody Allen

15. Bigamia inseamna sa ai o nevasta in plus. Monogamia e acelasi lucru.   Oscar Wilde

 

Editat de PINTI
Link spre comentariu
  • 5 săptămâni mai târziu...

„Dacă nu poți zbura, fugi. Dacă nu poți fugi, mergi. Dacă nu poți merge, târăște-te. Orice ai face, trebuie să mergi înainte.” — Martin Luther King

„Viața însăși este magie, iar dacă nu crezi asta, măcar încearcă s-o trăiești ca pe ceva magic.” — Albert Einstein

„Tăcerea este cea mai perfectă exprimare a disprețului.” — George Bernard Shaw

„Când ești nefericit, nu conta pe prieteni.” — Euripide

„M-am culcat și am visat că viața era fericire. M-am trezit și am văzut că viața este datorie. Mi-am făcut datoria și-a venit fericirea.” — Rabindranath Tagore

„În viaţă, joacă teatru numai cei care n-au niciun rol.” — Tudor Mușatescu

„Românului i-e greu până se apucă de treabă, că de lăsat îndată se lasă.” — Ion Creangă

„Un om nu este terminat atunci când este învins, ci atunci când renunță” — Richard Nixon

„Îți dai seama că ai îmbătrânit când lumânările de pe tort costă mult mai mult decât tortul.” — Paul Newman

„Culmea lenei este să te scoli la șase dimineața ca să ai mai mult timp de stat degeaba.” — Tristan Bernard

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...

Nu sunt mereu enervat, uneori mai si dorm.

In viata trebuie sa tinem mereu ochii larg deschisi. In schimb intr-o casatorie este mai bine sa ii inchidem.

Lupta cu kilogramele nu este justa. Ele-s multe, iar tu, singur!

Dumnezeu a facut lumea....si s-a odihnit.

      Apoi a facut barbatul....si s-a odihnit.

             Apoi a facut femeia...NIMENI nu s-a mai odihnit.

Numai o femeie poate gresi parola intr-un computer de atatea ori incat computerul sa admita, in final, ca el greseste!

O partida buna de sex trebuie sa se auda ca alergatul pe asfalt in slapi!

O femeie casatorita fara amant, este ca un televizor fara telecomanda.

Ca sa te lasi de bautura iti trebuie multa tarie!!

Vom avea o batranete foarte vesela. Inchipuiti-va cate babe cu tatuaje pe ele vom vedea vara  la mare!

Sunt unii oameni atat de insistenti, le explici ca esti pe drum si ajungi in 10 minute, dar ei insista, te suna din ora in ora!

 

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

1. „Trebuie să reţii că tot ceea ce se întâmplă înăuntrul tău este mult mai important decât ceea ce se întâmplă în exterior.” John C. Maxwell

2. „Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua în care te-ai născut și cea în care afli de ce.” Mark Twain

3. „Prefer să fiu criticat pentru ceea sunt decât iubit pentru ceea ce nu sunt.” Kurt Kobain

4. „Poți afla mai multe despre o persoană prin ceea ce spune ea despre ceilalți decât prin ceea ce spun ceilalți despre ea.” Audrey Hepburn

5. „Încearcă sa fii un om de valoare și nu neapărat un om de succes.” Albert Einstein

6. „Viaţa poate fi înţeleasă numai privind înapoi, dar trebuie trăită privind înainte.”Soren Kierkegaard

7. „Cea mai mare greșeală pe care o poate face cineva este să îi fie frică să greșească.” Elbert Hubbart

8.  „Ai curajul să îți asculți inima și intuiția! Ele știu deja ceea ce vrei tu să devii cu adevărat.” Steve Jobs

9. „Acolo unde ești se află lumea întreagă.” William Shakespeare

10. „Dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine.” Arthur Rubinstein

11. „Cel mai greu lucru de păstrat e echilibrul.” Jean Grenier

12. „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

13. „Oamenii nu îşi mai dau seama de bucuria de a trăi, pentru că nici nu mai ştiu să privească minunile Naturii.” Constantin Brâncuși

14. „Dacă ar fi să îmi trăiesc din nou viața, aș face aceleași greșeli doar că mai devreme.” Tallulah Bankhead

15.  „Încearcă să ştii întotdeauna ce vrei.” Paulo Coelho

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări