Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Maxime celebre

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

2 hours ago, doru3160 said:

Ba poti, da' te uzi.

 

2 hours ago, doru3160 said:

Ba poti, da' te uzi.

Sunt de acord,cu conditia sa nu-ti defrisezi...tufisurile(PADURILE) !!:ras: Toalete publice ...o raritate,de PADURI,unde ai ocazia(speciala) sa te ''usurezi'' in voie...ce sa mai vorbim ....??:57 Unde vezi ''o cabina..''.telefonica ..'' cu inscriptia..WC,ar fi bine de EVITAT !!:speriat Asa ca...aveti grija langa ce tufis...va aflati,evident,si de...directia vantului...!!!:94

Link spre comentariu
On 4/8/2018 at 5:52 PM, orgasmo said:

Legea Condensatorului: Nu-i bombat, nu-i umflat, cu unul nou l-am schimbat, cu 5 bani l-am cumparat, l-am formatat, da bine la masurat, acuma o explodat, ce pacat...

ca trebuie dus (din nou) la...depanat !:ewryt45w Alti bani,acelasi...cond(0,25-0,50) bani  !:freaza: Desigur,doar...GLUMESC,dar stiu cazuri reale in care sa mai intamplat asa ceva,NORMAL ca defectiunea nu era doar condensatorul...e doar un lucru(depanare de...carpaci) !!:95

Link spre comentariu
  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
La 18.08.2018 la 17:16, Nostalgic a spus:

ce bine era odata , cind ziceam noi ca e rau.

Permiteti-mi sa va citez.

Era bine, dar nu pentru toti!

Era bine, poate pentru ca eram noi tineri, aveam alt mental, alte preocupari, alte griji, alt psihic, alte asteptari de la viata, alte orizonturi, alte si alte amanunte care fac ca perceptia asupra calitatii vietii sa fie subiective.

Intr-un anumit fel apreciezi un lucru, o fapta, o dorinta, un cadou, o necesitate, la varsta tineretii sau a maturitaii, si in alt fel il percepi sau apreciezi, spre varsta deplinei maturitati, ori spre pragul psihologic denumit pensionare sau postpensionare.

Poate fi o parere subiectiva, ceea ce am expus mai sus, dar poate fi si un motiv de analiza.

Sa aveti o seara frumoasa, atat dumneavoastra cat si colegii de pe Elforum!

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...

Nu anii fac bătrâneţea, ci gândul că îmbătrânim; sunt oameni tineri la 80 de ani şi alţii bătrâni la 40.

Altruistul găseşte fără să caute, ceea ce egoistul caută fără să găsească.

Cu cât faci mai mult bine altora, cu atât îţi faci mai mult şi ţie însuţi.

Este bogat cel ce se crede bogat, şi sărac cel ce se crede sărac.

Cel ce are mare avere, ar trebui să facă mult bine.

Când două persoane convieţuiesc, concesiunile aşa-zise mutuale, le face întotdeauna numai una din ele.

Vrei să nu te plictiseşti niciodată? Să ai mai mulţi cai de bătaie. De te saturi de unul, încaleci pe altul.

Ereditatea constă mai ales în ideea ce ne facem că urmările ei sunt fatale.

Cel născut bogat nu ştie ce-i bogăţia; după cum cel care a fost întotdeauna sănătos nu-şi dă seamă de ce comoară are parte.

Ca să te bucuri de bogăţie, trebuie să fi tras pe dracu de coadă; ca să te bucuri de sănătate, trebuie să fi fost bolnav.

Mai bine să nu ştii de ce nu-ţi este bine şi să-ţi treacă, decât să ştii şi să nu-ţi treacă.

Simplifică mereu şi nu complica niciodată.

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări