Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

ma poate ajuta cineva cu o schema BEKO ELEKTRONIK A99.190-06


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

nu am gasit nimic .si am cautat altfel nu apelam la ajutor ,problema e ca nu am ce citi de pe integrate ,nu se mai vede nimic nici cu microscopul .am sa pun o poza a sasiului cand o sa am cu ce...........va multumesc si scuze nu am vrut sa supar pe nimeni

ideea era ca atunci cind ceri documentatie trebuie sa dai mai multe detalii despre sasiu(procesor,jungla etc).asta in cazul in care nu cunosti ce sasiu ein cazul tau sasiul e 12-4 ,12-5(daca citeai cu atentie regulile la care facea referire tavi ,descopereai singurschema aicihttp://forum.microprocesoare.ro/index.php?topic=119.0trebuie sa-ti faci user
Link spre comentariu

nu functiona lincul atunci probabil si din cauza proastei legaturi la internet pe care o am ,in fine am gasit 12,6 la o cautare cu jungla nn5198k si am urmatoarea problema : desincronizare pe orizontala si am masurat cu osciloscopul si semnalul e prezent la terminalul 52 ca in oscilograma data in schema posibil ca nn5198k sa fie defect ,pe un site rusesc am gasit ca se poate face ceva din meniul service pentru a corecta desincronizarea,in meniu nu am inteles unde exista lov\hit si se mareste acest parametru si dispare desincronizarea pe orizontala pentru cine stie rusa il rog sa citeasca aici http://www.nce.ru/index.php?name=News&f ... me=Printer ......multumesc

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări