Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

INVERTOR 5OOW MARCA VOLT


Vizitator vasile marfici

Postări Recomandate

Vizitator vasile marfici

am invertor marca volt productie polonia de 500w 12v/220v randament 85la suta  pentru a alimenta consumatori pana la 150w ce acumulator auto am nevoie si de cati ah si care ar fii cu aproximatie timpul de fnctionare

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator vasile marfici

 am primit mesajul si va multumesc foarte mult ,invertorul vreau sal folosesc cu acumulator special separat nu cu cel depe masina pentru o locatie fara curent electric

Link spre comentariu

Am unit cele două topicuri create într-unul singur. De acum postează doar pe acest topic, nu deschide unul la fiecare răspuns.

De capacitatea acumulatorului depinde direct timpul de funcționare al invertorului. Presupunem un curent de circa 15A la sarcina de 150W, deci deci un acumulator de 75Ah ar ține cam 5 ore până la descărcare. Ideal ar fi să iei un acumulator tip Deep Cycle, destinat special pentru utilizare pe invertoare, fiindcă cele tip Starter (Auto) nu pot fi descărcate decât cam 25% din capacitatea maximă.....

Link spre comentariu
Vizitator vasile marfici

am incarcator auto rusesc an 1984 este cu tensiune reglabila 12.3v-16v /5A model KM-14M sa defectat nu mai poate regla tensiunea in limita 12v-16v tensiunea ramane fixa 16v doresc schema electrica daca se poate fiind un model mai vechi nu stiu unde sa caut pe ce sait  multumesc anticipat

Link spre comentariu
Vizitator vasile marfici
Acum 18 ore, vasile marfici a spus:

am incarcator auto rusesc an 1984 este cu tensiune reglabila 12.3v-16v /5A model KM-14M sa defectat nu mai poate regla tensiunea in limita 12v-16v tensiunea ramane fixa 16v doresc schema electrica daca se poate fiind un model mai vechi nu stiu unde sa caut pe ce sait  multumesc anticipat

 

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări