Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

alimentare module amplificator


Postări Recomandate

Va salut,

Intreb urmatoarele pentru un prieten care vrea sa-si construiasca un amplif. Despre schema amplificatorului stiu doar ca este un modul de 15W de IPRS Baneasa. Si-a facut doua module iar acum a ajuns la partea de alimentare si nu stie cum sa faca alimentarea. Adica, transformatorul sa aiba doua infasurari secundare, fiecare pentru un modul, cu partea de redresare si filtrare aferenta sau este suficient o singura infasurare evident cu o singura parte de redresare filtrare. Din cate mi-a zis modulele se alimenteaza la 30V. Si o alta intrebare, ce capacitate minima ar trebui sa aiba condensatoarele de filtrare? Daca aveti vreo schema la indemana ar fi si mai ok(daca o aveti facuta deja imi raspundeti la toate intrebarile doar postand schema). Nu am facut niciodata un amplificator si nu stiu ce sfat sa ii dau.

Multumesc

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări