Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

M-am uitat in fuga la ele, asa cum am zis, cautam altceva, dar dupa ce am rezolvat, mi-a ramas in minte pt ca nici mie nu-mi spunea nimic codul si am incercat sa gasesc cate ceva despre ele. Acum ca ma intrebi, parca am si eu indoieli, dar pana cand nu verific maine, parca as baga mana in foc ca asta am vazut inscriptionat. O sa le fac maine cateva poze si le postez...de ex n-am retinut data fabricatiei de pe capsula.

Insa cert nu e vorba de 106, pt ca asta are capsula 2 x 8 pini iar cel in discutie cred ca era de 2 x 14 sau 2 x 16 pini(nu i-am numarat, dar diferenta e mare intre capsule ca sa fie confundate).

!BYpb!!!BGk~$(KGrHgoH-CIEjlLl4NtwBKisuDV

Link spre comentariu

MMP100 erau folosit la programatoare de tv...uri. Din ce imi aduc aminte in Cromatic era asa ceva la programatorul cu 8 canale. Si parca tot 2x8 pini avea.

Sper sa nu ma insel.... dar parca mai mult ca sigur l-am vazut in programatoare.

Editat de mac01
Link spre comentariu

La nr de pini sunt sigur, e mai mult de 2 x 8 pini la cel in discutie...oare chiar nu se gaseste online un catalog cat de cat complet de la Microelectronica?

Cate ceva pe hartie mai am eu pe acolo, dar nici nu m-am gandit ca n-o sa-l gasesc pe net si de asta nici n-am scobit prea tare in hartogaraie.

Link spre comentariu

Cred ca te'ai uitat la MMP190

 

Iti dai seama ca dimineata m-am dus glont la bagheta si m-am uitat...intr-adevar, e MMP190, dar asta se vede foarte bine doar daca scoti un exemplar afara, lucru pe care ieri nu l-am facut. Prin plasticul baghetei e mult mai greu de vazut amanuntul.

Pe asta l-am gasit pe net si am si foaia de catalog. Imi cer scuze pt dezinformare.

post-179783-0-39933900-1518761470_thumb.jpg

post-179783-0-77121400-1518761487_thumb.jpg

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări