Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
bogdicy

tv ALLVIEW TA5508

Recommended Posts

ce sasiu e?cu ce integrate e facut?sint niste reguli pe care trebuie sa le respecti daca vrei sa primesti o informatie corecta

eu nu am mai auzit de asemenea TDA ...

Imi cer scuze.Incepator. :rolleyes: .PT asta gasiti meniu service?

ti se termina bateriile cand tastezi sau de ce nu dai tot codul care e scris pe procesor ?TDA9351PS/N3/3/1616 de ex este pentru samsung ks1 te rog citeste si scrie exact tot ce scrie pe procesor , pe fiecare rand ( cred ca sunt 3-4 randuri )undeva acolo e codat tipul televizoruluips : eu cred ca si tipul televizorului l-a citit gresit , google nu a auzit de acel modelcand iti trece lenea , poate ai noroc si aflam si noi despre ce e vorba exact

Sper ca acum este tot: TDA 9351PS/N3/3 P1V21 30 CE9051 Philips 2004 e 3G0537 3Am scris exact cum scrie acolo.Mersi

trebuie sa exista o tasta ascunsa pe telecomanda cu care se intra in service

Sper ca acum este tot: TDA 9351PS/N3/3 P1V21 30 CE9051 Philips 2004 e 3G0537 3Am scris exact cum scrie acolo.Mersi

incearca

Salutari la toata gasca. Am primit si eu un asemenea televizor la reparat. Mai jos dau detalii:-model: TA3709-sasiu: PX20045----4G-procesor - jungle: TDA9381PS/N3/3 ( N301 )-memorie: 24C08 ( N702 )-cadre: STV9302A ( N401 )-comutatori AV: 2XHEF40528P ( N121 si N801 )-optocuplor: ( N504 )-final sursa: C4458 ( V1513 )-final linii: TT2140 ( V451 )-final sunet: AN17821A ( N161 )Ce-l doare: nu prinde nici un program pe cablu ( defect similar ca la sasiile 12.6 cand nu setezi tipul de selector si jungla - old sau new ). Cand ii dau cautare, " simte " ceva, ceva, dar nu prinde nici un post. Eu unul, prima oara ma leg de bin, deoarece nici pe Euroscart nu merge ( nu comuta AV-ul nici din telecomanda, nici din panou. In schimb, rasul curcilor, comuta AV-ul cu o telecomanda de la Dolce apasand pe ea tasta POWER. Cu toate ca imi comuta AV-ul cu aceasta telecomanda, nu am semnal audio-video. ). Precizare: semnalul OSD este corect. Maine, inainte sa bag memoria cu binul postat mai sus de domnul Tavi, sa urmaresc sa nu fie problema la lipiturile mufei Euroscart, desi nu cred. Automat am doua defecte: nu merge nici pe RF nici pe AV. Cam miroase a bin de memorie nasol.Acum, ca sa am de unde alege, mai are cineva binuri pentru acest sasiu??? Ma gandesc ca poate nu se potriveste cel de mai sus. Sa am de unde sa aleg.Multumesc.