Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Australian monitor c800 professional audio amplifier


Postări Recomandate

Da, e drept . Unii încearcă să afle pe seama altora . Și cer aici ca și cum cineva ar fi obligat să le spună dar nu știu să folosească nici ”Vă rog!” nici ”Mulțumesc.”

 

Și, oricum, ai aflat ceva . Ai aflat că în cuvintele marcate de mine cu roșu trebuia să pui cratimă .

Cu plăcere !

 

Iar în ce privește greșelile mele - care există, fără îndoială - te invit să mi le semnalezi. Promit că eu nu o să mă supăr.

 

EDIT. Mulțumesc pentru observație @Shambala . Autocorectorul telefonului meu nu face așa ceva , a învățat ceva gramatică la școală. E drept că postez extrem de rar de pe telefon (și atunci sunt atent la ce scriu) dar m-aș mira ca autocorectorul să inventeze cuvinte care nu există în limba română.

Editat de UDAR
Link spre comentariu

Tel. meu imi schimba mereu cuvinte cum i se pare lui mai potrivit, si daca nu recitesc si re-corectez, uneori iese ceva de nu se mai intelege nimic. Uneori se reapuca sa recorecteze chiar cand dau "send" - o pacoste. Din pacate nu stiu cum sa il opresc.

Totusi acele corecturi se remarca/recunosc adesea prin aberatile rezultate, nu pot da mereu vina pe el -D

Link spre comentariu

lam achizitioat cu gindul ca as putea sai mai adaug finali sal aduc la o putere mai mare,

 

Poti sa-i pui inca 10 perechi de finali, ca puterea va fi aceasi, castigi doar la factorul de amortizare. Irelevant, oricum genul asta de amplificatoare (adica cele de putere, nu neaparat modelul asta) au factorul de amortizare destul de mare.

Limitarea puterii vine de trafo, nu de la finali.

La cat se alimenteza etajele finale?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări