Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

QUAD 405 - Proiect comun cu userii.


Postări Recomandate

Acum 17 ore, Thunderer2018 a spus:

Alimentat la +/-15V? Nu e o idee prea buna. 

Cine a emis o asemenea idee?

Schema de Quad 405 și variante nu au configurație de operațional să poată funcționa cu o plajă largă a tensiuni de alimentare.

Sub +- 25 volți nu mai funcționează corect.

Editat de Nostalgic
Link spre comentariu
8 hours ago, Nostalgic said:

Cine a emis o asemenea idee?

Schema de Quad 405 și variante nu au configurație de operațional să poată funcționa cu o plajă largă a tensiuni de alimentare.

Sub +- 25 volți nu mai funcționează corect.

Schemele de pe pagina precedenta contin cele 2 stabilizatoare de 15V. D-aia 15V pentru opamp. 

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...

A dat faliment de la multe idei revolutionare.

 

Stai ca s-au suparat ultrasii.

 

Pai sa-mi arate si mie unul dintre astia, ce suport au primit ei de la tibi dupa ce a prins gustul banului si a retras schemele de nici acum nu se mai stie care versiune e cu cablajul ei.

 

Eu am ramas la 13 sau 15 si nu stiu daca ma mai intereseaza. Si nici nu ar raspunde referitor la subiect. 

Editat de Shambala
Link spre comentariu

 Este utila critica la subiect si chiar ma gandeam ca postul tau este foarte ok pana sa versi ciorba. Intotdeauna exista o limita rezonabila pana la care merita sa fi justitiar, sa-ti strigi nemultumirea dar ar fi bine sa nu o depasesti pentru ca nu chiar tot ceea ce gandesti trebuie expus public.

Editat de Shambala
Link spre comentariu

Dupa parerea mea (de simplu diletant sau lipitor de piese, cum le place unora sa zica :rade:) , e ca s-a stricat căruța in drum din momentul în care s-a mers pe ciudățeniile alea instabile de mosfeti laterali, @Sharky s-a chinuit cu ei de i-a venit acru in gât.

Ca să nu mai amintesc de faptul că, după ce că sunt ciudați de stăpânit, sunt și aproape imposibil de găsit. 

Link spre comentariu
  • 2 ani mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări