Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

CAnon S3 IS merita?


Vizitator chiar_eu

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
  • 2 săptămâni mai târziu...

Iti dau un sfat:ia-ti un CANON S3 nu o plescaitoare.Eu am S2 si sunt foarte multumit de el.Si alta:am un CANON A 70 mai vechi care mi se scricase.L-am dus l-a reprezentanta si mi l-au reparat gratis ptr ca au zis ca este dintr-un lot cu mici defecte.Si daca ai stii tu cate poze facuse aparatul ala(foto la nunti).Deci seriozitatea CANON nu poate fi pusa la indoiala.SONY a cumparat divizia foto KONIKA MINOLTA ca erau varza la capitolul foto.Acuma s-au mai ridicat si ei

Link spre comentariu

mai exact de ce ar fi h7 si h9 de la sony plescanitoare ? eu am vazut un h9, pare destul e decent, poze normale, e drept ca nu e a 9-a minune a lumii , dar in review-uri e facut prastie. sincer nu prea inteleg de ce. poate ca unii vroiau de la el performante egale cu un dslr.sony a cumparat partea de dslr de la konica ca sa poata sa scoata si ei alpha, ca nu aveau nimic pe segmentul ala de piata. Aia nu stiu cat de varza erau , dar la bridge-uri aveau niste modele super meseriase care au fost lasate sa moara pentru a nu concura produsele sony. acu nici sony nu e o firma de maro de vreme ce face captorii pt nikon d80 si pentax k10-ce nu mi-a placut la sony (h9 de exemplu) este faptul ca au memoria proprietar mai scumpa ( si e normal de vreme ce am deja sd de 4gb) si bateria aia speciala care pare extrem de mica si fragila

Link spre comentariu

Ma refeream la SONY care la video sunt cei mai buni(am probat un SONY VX-2100) si este super camera,dar la foto m-au dezamagit.Am testat un H1 si nu prea mi-a placut.Nu intra in discutie NIKON D80.Hai sa nu comparam tarana cu diamante.NIKON are locul lui. Acest topic era pe faptul daca merita un S3?Da merita si imi pare rau ca am avut ocazia sa imi dau S2 pe S3 fara sa mai dau diferenta(mai sunt si fraieri),dar asta este. Cand o sa am si eu D-SLR ii voi trata altfel pe cei mici(ex.: S2)

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări