Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Viraj la stanga

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Pai uite ce faci daca esti curios:

deschizi un topic pe tema asta, te plingi ca motociclistii il fac pe exterior si iti taie calea cau ceva de genul asta si ma duc sa fac pop corn-ul!

 

Sau chiar poate sa deschida un topic in care povesteste cum prioritatea e stabilita de pisici la cedeaza trecerea si litere F... si acolo e mult de povestit, ca sunt multe rase de pisici, oare merge la toate sau numai anumite rase ? culoarea conteaza ? comportament ? proprietar ? cip sau altele ? Oare conteaza daca pisica are sau nu permis ?

Link spre comentariu

pe drumurile nationale eu am vazut urmatoarele doua situatii :

- cand nu e liber pe contrasens ca sa depaseasca legal , sunt f multi motociclisti care merg paralel cu masinile , trecand de acestea ptr ca soferii de masini le fac loc sa se duca

- motociclisti care multumesc soferilor de masini ptr ca au fost lasati sa treaca pe langa ei , ridicand piciorul drept parca ( nu stiu regulile , eu asa parca am vazut ca se procedeaza )

asta nu inseamna ca asa le spune legea sa faca , asa ii lasa soferii de masini pe motociclisti sa treaca , in aceste cazuri

 

 

in rest nu va bateti capul cu matza neagra din acest topic , ca nu merita

Link spre comentariu

https://www.google.ro/search?q=indicatoare+de+reglementare+a+prioritatii&rlz=1C1AOHY_enRO726RO726&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjt3_CE7YLYAhWSfFAKHVOHBQkQsAQIPA&biw=1680&bih=931#imgrc=w8rPwxpElzOAfM:

 

@Dany, te rog sa`mi spui de unde stii ca la indicatorul "stop" trebuie sa cedezi prioritatea si unde scrie ca este egal cu "cedeaza trecerea" deoarece ambele sint indicatoare de pierdere a prioritatii?.

De ce dupa dupa ce opresti nu ai tu prioritate, scrie undeva, ceva, pe indicator, undeva?

 

Articol, aliniat dar din cod sau regulament nu povesti de scoala de motociclisti.

 

Astept, probabil mult si bine ...

Multumesc!

Link spre comentariu

https://www.google.ro/search?q=indicatoare+de+reglementare+a+prioritatii&rlz=1C1AOHY_enRO726RO726&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjt3_CE7YLYAhWSfFAKHVOHBQkQsAQIPA&biw=1680&bih=931#imgrc=w8rPwxpElzOAfM:

 

@Dany, te rog sa`mi spui de unde stii ca la indicatorul "stop" trebuie sa cedezi prioritatea si unde scrie ca este egal cu "cedeaza trecerea" deoarece ambele sint indicatoare de pierdere a prioritatii?.

De ce dupa dupa ce opresti nu ai tu prioritate, scrie undeva, ceva, pe indicator, undeva?

 

Articol, aliniat dar din cod sau regulament nu povesti de scoala de motociclisti.

 

Astept, probabil mult si bine ...

Multumesc!

 

Povesti de scoala de motociclisti. Doar pentru ca asta iti explica mai clar si cu desene ca altfel nu stiu daca intelegi.

Este exact scenariul tau dar lipseste pisica.

 

tOVOVwn.jpg

 

PS: Stiu, au uitat sa puna pisica acolo !! altfel era alta treaba si bagam litera F la inaintare

Editat de dany_cta
Link spre comentariu

Nu, te rog articolul din regulament sau cod rutier, dupa alea circulam.

Ce spui acolo este un lucru spus de altcineva deja la mina a 2`a!

De ce nu am prioritate dupa STOP?

Scrie STOP si atit. de ce este egal dupa unii cu cedeaza?

Hai ca poti!

Nu`i concurs!

Este timp dar vreau sa stiu daca poti inteege ceva sin regulament sau trebuie sa ti`l traduca cineva.

Aia fiind o "traducere".

Editat de Ion_Bumbu
Link spre comentariu

Nu, te rog articolul din regulament sau cod rutier, dupa alea circulam.

Ce spui acolo este un lucru spus de altcineva deja la mina a 2`a!

De ce nu am prioritate dupa STOP?

Scrie STOP si atit. de ce este egal dupa unii cu cedeaza?

Hai ca poti!

Nu`i concurs!

Este timp dar vreau sa stiu daca poti inteege ceva sin regulament sau trebuie sa ti`l traduca cineva.

Aia fiind o "traducere".

 

Dar cum e domnu' ?

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări