Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Incalzire oglinda baie


Vizitator

Postări Recomandate

Genul de complicatii de care unii n-au nevoie (de-alde Gauss sau de-alde mine!!!)

Iar legat de omu' electrocutat in cada de casetofonu' auto, ce idee faina sa asculti

in apa calda! Orgie romana, tati! Da' ce asculta? Manele, populara, Mozart?

Io cred ca nu de la curent i s-a tras, ci de la....emotia artistica!!!

 

Si facand o pauza la misto, depinde si de "sensibilitatea" fiecaruia (in apa e o "pozitie"

EXTREM de vulnerabila!!). Acu' 2 zile demontam o lustra si m-a "bazait" intre faza

(care ar fi trebuit dusa in si prin intrerupator) si carlig, care probabil atingea armatura

planseului; si eram pe ultima treapta a scarii, da' vorba aia, "c***a batrana nu se teme

de p**a groasa, nici electricianul adevarat de 220 de volti, acolo".

 

Hai sa discutam si despre chestii mai serioase?

Bafta, F.

Link spre comentariu

Nu prea am inteles ce spunea colegul mai sus, dar sincer vorbind, si orice-ar spune alti colegi, nu as pune reteaua asa in oglinda sau intr-un mediu unde sunt mereu aburi si eu dezbracat...

 

da` nu stii niciodata cum viata...pardon. moartea gaseste o cale. dar o tensiune mai joasa, de ce nu ?...

Link spre comentariu

Ipoteza:

dezaburizatorul s-a defectat si nu mai functioneaza

din aceasta cauza oglinda trebuie stearsa manual dar

din cauza defectarii, dezaburizatorul a pierdut / strapuns izolatia si datorita condensului se transmite pina la zona ce urmeaza sa fie stearsa....

..........continuati voi ipoteza.........

Link spre comentariu

Electrosecuritatea este pentru fricosi. Adevaratii barbati nu se impiedica de o mica improvizatie.

 

Daca tot improvizam si gaurim pereti (scobim, etc), macar punem si o diferentiala pe acolo. Dar sa nu fie d-aia de 300mA.

Editat de thunderer
Link spre comentariu

puteti continua in voie . . . . . .

 

Electrosecuritatea este pentru fricosi. Adevaratii barbati nu se impiedica de o mica improvizatie.

Daca tot improvizam si gaurim pereti (scobim, etc), macar punem si o diferentiala pe acolo. Dar sa nu fie d-aia de 300mA.

esti departe tareee . . . . . . .

 

 

Fiecare judeca dupa propriu lui model .

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări