Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cu si despre electronica => Grup pe facebook

Evaluează acest subiect


Marian

Postări Recomandate

Stefan ai dreptate, si alea ar fi fost niste alternative, a fost insa o alegere strategica, a mea, daca va ajuta pe cineva, va fi un succes confirmat, daca se va dovedi un esec, mi-l voi asuma.

 

. tocmai ca viziunea exista, adica nu te duci cu ajutoare in cartiere bogate, ci mergi acolo unde chiar este nevoie de ele, si pe facebook multi au nevoie de ajutor, si cum este reteaua cu cea mai mare priza la tineri, alegerea nu a fost deloc dificila.

 

Maxente invidia provoaca unora veritabile insomnii, au un mod limitat de a privi lucrurile, n-au viziune si nici bun simt, rautatea le controleaza fiecare aspect al vietii.

Aici pe forum orice as face sau zice, intotdeauna vor gasi motiv de critica, ( imagineaza-ti ca sunt judecat pentru faptul ca am pus undeva niste majuscule - helooo, pe bune? ).

Problema este simpla, si as face o analogie cu tentativa unui comerciant de a veni in piata cu preturi mult mai mici decat restul, samsarii i-ar sari indata in cap.
Aici pe forum am si vanzari insa am si una dintre cele mai consistente contributii tehnice, si asta nu convine unora, iar altora provoaca invidie - n-au decat!

Victor si Thunderer voi 2 ma stiti bine, stiti ca nu sunt ghidat de interese ascunse in nimic din ceea ce fac, nu ascund faptul ca unul dintre motivele pentru care am decis sa fac asta, a fost experienta neplacuta cu Dl Epure din acel grup, dar a mai fost si altceva care n-a avut legatura directa cu mine si ce fac eu, am vazut acolo perle tehnice regretabile din partea unora cu pretentii, si evident multe, multe erori din partea tinerilor amatori, in viata de zi cu zi ma lovesc de asta. Prin acest demers eu nu ma adresez celor experimentati, lor fie nu ai sa le spui nimic, fie nu poti sa le spui nimic ( unii sunt prea ursuzi ), ci ma adresez amatorilor asa ca mine, cu siguranta nimeni n-o sa devina electronist avansat activand intr-un grup pe facebook, dar macar daca se vor inputina prostiile tehnice, tot va fi fost deajuns :)

O zi buna tuturor.

Editat de marian
Link spre comentariu
Orice forum/grup e pentru ca oamenii sa discute intre ei pt colaborare.

Ca e electronica sau baut bere, tot alea raman principiile.


Evident nu toti oamenii se inteleg intre ei, si cand accesul e liber e clar ca vor intra tot felul de habarnisti sau agitatori.

Doi oameni care stiu electronica nu o sa se apuce sa discute banalitati gen cum se comanda un mosfet sau cum se regleaza polarizarea in clasa AB.

Deci discutiile de genul vor fi purtate de cei care nu stiu prea multe sau capsomani care vor sa reinventeze electronica si regulile.

In general astia nu suporta critica.

De aici circul.


Valabil pt orice forum/grup.

Link spre comentariu

Inseamna ca mi-am inchipuit eu insultele clonei, ca-mi inchipui eu tot felul de tentative subversive de offtopic sau acuze de pe anunturile mele...

 

Sau poate inseamna ca trebui sa inghit toata mizeria unora fara sa o semnalez si fara sa comentez nimic.

 

Ori daca nici asta nu e, atunci ce anume sugerezi? Postarea de mai sus nu a fost o plangere, n-am cui, a fost doar o constatare. Ca nu-ti convine tie, asta e, nu ma priveste, am renuntat de mult la dorinta de a multumi pe toata lumea. Cine intelege e foarte bine, cine nu... asta-i viata.

Link spre comentariu

@ formernc, dar chiar nu ai altceva mai bun de făcut decât să lungești topicul ăsta cu tot felul de comentarii ? Subiectul nu ți se adresează direct și personal, e doar o invitație la un grup de discuții pe FB.

@orgasmo, chiar e nevoie să postezi câte o imagine în orice topic și situație ? Exprimarea scrisă nu te mai reprezintă ?

Mai lăsați-i și pe alții să-și exprime opiniile.....dacă au și dacă vor. Văd că orice subiect de la Discuții diverse o ia invariabil pe arătură după primele postări, iar asta e doar din cauza câtorva care, deși nu sunt neapărat interesați de subiect, găsesc o metodă să devieze discuția spre cu totul altceva...

Link spre comentariu

@orgasmo, chiar e nevoie să postezi câte o imagine în orice topic și situație ? Exprimarea scrisă nu te mai reprezintă ?

Mai lăsați-i și pe alții să-și exprime opiniile.....dacă au și dacă vor. Văd că orice subiect de la Discuții diverse o ia invariabil pe arătură după primele postări, iar asta e doar din cauza câtorva care, deși nu sunt neapărat interesați de subiect, găsesc o metodă să devieze discuția spre cu totul altceva...

Sa-mi bag ... comanda pe ebay, credeam ca sunt retardat si doar eu observ asta. Am zis totusi sa nu ma mai leg de Orgasmo ca pare om serios dar are un stil mai stresant ca Antena 3 si Realitatea TV.

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări