Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Nand flash Sony Bravia 40w2000


Postări Recomandate

Un nand flash pentru acest model de tv.

Am pus unul de 32s5500 dar pare sa nu functioneze.

Multumesc.

Salut colegu', am citeva modele de placi trase pe dreapta(functionale), spune exact codul de pe placa.......cred ca ar trebui sa facem un topic cu nanduri, avind in vedere ca au marime mare nu se vor posta pe nici un forum(rusi au dar cine dracu se inteleg cu ei si sint user vechi, dar ce folos daca nu parlesc rusa), doar asa sub forma de linkuri.......am vazut ca multi si-au cumparat RT809H si cred ca ar fi de mult folos pentru forum...................

Link spre comentariu

Salut colegu', am citeva modele de placi trase pe dreapta(functionale), spune exact codul de pe placa.......cred ca ar trebui sa facem un topic cu nanduri, avind in vedere ca au marime mare nu se vor posta pe nici un forum(rusi au dar cine dracu se inteleg cu ei si sint user vechi, dar ce folos daca nu parlesc rusa), doar asa sub forma de linkuri.......am vazut ca multi si-au cumparat RT809H si cred ca ar fi de mult folos pentru forum...................

Modul FEE 1-869-656-12 asta e codul...eu am pentru 1-869-656-21 ..dar pare sa nu mearga..

 

Da ai dreptate cu baza de date de Nand=uri...nu stiu ce sa zic eu sunt dispus sa ofer... dar vad ca unii romanii sunt rezervati in a oferi ceva...gratis.

Rusii au de toate..asa e cu poze la fiecare modul din care sa salvat dumpurile coduri de motherboard e.t.c..

Editat de electronicecomponente
Link spre comentariu
  • 4 luni mai târziu...
  • 3 ani mai târziu...

Poate are cineva dumpul de nand descarcat din linkul de jos sa mi-l dea si mie, eu am incercat de 3 ori sa descarc si mi-a  mancat degeaba toate cele 6 puncte pe care le aveam pe viata...:rade: 

Atentie mare !!!, pentru cine nu stie, inainte sa descarcati un dump de pe remont, incercati prima data sa descarcati un dump pe care l-ati urcat voi pe site (dumpurile urcate de tine le poti descarca fara limita fara taxare la puncte), daca nu se poate descarca si da eroare, nu mai incercati sa descarcati dump de la altii ca pierdeti punctele degeaba, daca merge sa descarcati din dumpurile urcate de voi, atunci merge sigur sa descarcati dumpuri si de la alti useri fara sa pierdeti punctele, acum am aflat si eu de chestia asta.......

 

Cei care aveti cont pe remont si nu aveti dumpuri uploadate la ei, urcati macar un singur dump ca sa puteti face testul care l-am spus mai sus, asta daca nu vreti sa pierdeti punctele degeaba.....

 

Tartoru' rusnac face ce face si din cand in cand mai blocheaza downloadul cu eroarea din poza, asta n-ar fi o problema, mai dureros e ca te "talhareste" de puncte....deci atentie mare astia care aveti puncte putine !, eu nu mai am niciun punct ca ma jupuit de tot.....:rade:

 

 remont.jpg

 

https://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/sony/sony_kdl32s2530_shassi_main_board_wax2_dtv_module/302-1-0-24499

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu

“Aplaudacul meu” :hdgfhgdf, cand ai cont VIP (pârț)  nimic nu este imposibil.
Poftim  , daca ai probleme cu link-ul (sunt pe mobil si face figuri ) da-mi un MP. 

Ai grijă,  fișierul este copiat din nand cu BB si fara nicio corecție.  Am inteles ca e copiat cu beeprog ( n-am verificat) ca prj. deci, cum să-l “decompilezi” parcă tia explicat Sorin. 

Editat de Dixon
Link spre comentariu

Acum merge descarcarea ok pe remont, am descarcat un dump urcat de mine....

Ma apuc sa rescriu nandul si sa vad daca tv-ul mai da cod de eroare 9, am mai rescris o data nandul cu dump tot de la rusi si degeaba ca tot error 9, ma gandesc ca acest modul 1-869-656-21 (CI card) e imperecheat cu placa de baza 1-869-852-31 si de aceea nu merge, tv-ul meu este Sony KDL-26S2030, se restarteaza de 3-4 ori apoi trece in st-by cu cod de eroare 9, defectul e tipic din ce am citit pe forumuri, adica trebuie rescris nandul IC3206 de pe modulul 1-869-656-21 (CI card)

Sa vedem daca se rezolva dupa ce rescriu nandul...pana una si cu alta vreau sa multumesc celor care ma ajutat cu descarcarea dumpului

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări