Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

RIP Crown Audio


Postări Recomandate

On 9/29/2017 at 9:51 PM, hpavictor said:

Gata , s-a mai anunțat decesul unei firme celebre , o legendă din Canada , Classe : https://www.strata-gee.com/classe-closing-october-6th/

Se duc și ei alaturi de Ciare , LEM , Crown ... dar si Tannoy , Turbosound , Martin Audio , HH etc .

Ciare si-a revenit.S-a desprins de 18Sound.Sant in forma.Produc modele  noi, de calitate.

 

Link spre comentariu
On 9/19/2017 at 10:15 AM, Thunderer said:

Se "consolideaza" ca sa devina mai "agili"... astia de la Harman au aceeasi consultanti ca vechiul meu angajator. Vorbe care nu zic nimic.

Asta am zis acum un an. 

 

"Agilitatea" e ultimul trend, cum era spirulina in anii '90.

 

S-a casat termenul "next level", usor-usor ii vine randul si "agilitatii".

 

@sesebe, se asociaza ca sa castige sau mareasca propriul "market share". De regula, pun la tomberon partea "achizitionata" si continua "business as usual".

 

In ziua de azi profitul rapid primeaza, nu strategia de lunga durata. Cati CEO sunt vai de mama lor... vezi cum firme adevarate se duc aiurea pe apa sambetei in urma unor decizii luate de "marele sef". 

Link spre comentariu

O spui de parca esti un important client al lor, pe latura B2B si iti comunica schimbarile in cadrul companiei ca se te adaptezi noului trimestru.

 

Hai sa-ti egzplic eu de ce ti-au servit gogosi.

 

Baietii de la Ciare au convenit sa fie cumparati de 18Sound. Astia din urma, nu erau de capul lor ci apartin de grupul Landi Renzo, printr-o alta firma. Ulterior, Landi-Renzo au decis sa renunte la latura audio tehnica, si s-au inteles cu cei de la B&C prin preluarea intregului portofoliu audio. Tranzactia si toate cele s-au definitivat recent.

 

Ai la pagina 4 tot ce vrei

 

https://www.bcspeakers.com/media/W1siZiIsIjIwMTgvMDQvMTAvMTBfMTJfMDBfODI5X0JDX0ZZMjAxN19zaG9ydC5wZGYiXV0/BC_FY2017_short.pdf

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
On 2/20/2019 at 1:11 PM, Haralambie said:

O spui de parca esti un important client al lor, pe latura B2B si iti comunica schimbarile in cadrul companiei ca se te adaptezi noului trimestru.

 

Hai sa-ti egzplic eu de ce ti-au servit gogosi.

 

Baietii de la Ciare au convenit sa fie cumparati de 18Sound. Astia din urma, nu erau de capul lor ci apartin de grupul Landi Renzo, printr-o alta firma. Ulterior, Landi-Renzo au decis sa renunte la latura audio tehnica, si s-au inteles cu cei de la B&C prin preluarea intregului portofoliu audio. Tranzactia si toate cele s-au definitivat recent.

 

Ai la pagina 4 tot ce vrei

 

https://www.bcspeakers.com/media/W1siZiIsIjIwMTgvMDQvMTAvMTBfMTJfMDBfODI5X0JDX0ZZMjAxN19zaG9ydC5wZGYiXV0/BC_FY2017_short.pdf

 O spun din sursa sigura pentru ca sunt client al importatorului oficial ptr Romania de peste 10 ani dar nu un client important cum crezi tu adica producator de boxe comerciale dar am acces la informatii directe prin importatorul oficial.Ce fac cu difuzoarele de la ei nu cred ca intereseaza pe cineva.Uita-te la site-ul lor si vei vedea modele noi iar despre problemele financiare poti intreba importatorul oficial.

Link spre comentariu
  • 7 luni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări