Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
hpavictor

RIP Crown Audio

Recommended Posts

Am deschis acest subiect aici , deoarece Crown Audio a fost o legendă în lumea amplificatoarelor .

Nu am dorit să provoc discuții , ci pur și simplu să vă prezint o știre care m-a deranjat excesiv .

http://www.elkharttruth.com/hometown/elkhart/crown-audio-to-close-workers-affected/article_063e9621-e9b9-5b41-bd43-e543ce131779.html

Este o vorba populară , despre legea junglei : peștele mai mare îl mănâncă pe cel mai mic , însă și cel mai mic îl mănâncă pe cel mai mare , dar de kur :) .

În cazul Crown Audio , grupul Harman a înghițit în 2001 o firma legendară în domeniul audio , dar și Harman a fost înghițit în 2017 de Samsung .

Aștept cu nerăbdare următoarele știri despre falimente ... chiar dacă mortul de la groapă nu se mai întoarce !

Companii conduse de la masa de sedinta, cu argumente din spectrul cifrelor. Aceasta disperare dupa profit, ingroapa oameni care au varsat sange pentru companiile alea. Niste criminali...

Bine spus.

I-as puna legati in piata publica sa-i judece lumea cinstit!

Nu-i mai satura pamintul asta odata de atitia bani si averi...

Eu sunt cu totul de acord cind se fac asemenea afaceri, oricum nici ăia care cumpără anumite branduri nu sunt imbecili, le cumpăra sa cistige nu sa piardă, vor păstra tehnicienii care vor să rămână, în multe afaceri numele brandului contează, nu calitatea, au murit firme japoneze care au fost moț, nu interesează pe nimeni, bani să iasă, ar fi bine ca unii dintre voi să înțeleagă că este o afacere ca oricare alta, adică trebuie sa aducă profit. Anul asta a mai închis porțile o firma americana, este vorba de Carvin,

Unii dispar...... alții apar..... de exemplu Behringer care a copiat tot ce există pe planeta, au făcut bani, acum pot mari calitatea și...... prețul. Știu.... capitalismul și banii nu au nimic moral! Dar îmi place capitalismul! 

Edited by BibanuBibi

La 05.03.2018 la 14:20, nomikos a spus:

Companii conduse de la masa de sedinta, cu argumente din spectrul cifrelor. Aceasta disperare dupa profit, ingroapa oameni care au varsat sange pentru companiile alea. Niste criminali...

Oamenii care au vărsat singe pentru companiile alea...... au fost plătiți pentru singele vărsat. Știu că ai o afacere, nu cred că îți pasă foarte tare de angajati,cred ca au cel puțin doua reguli impuse, să nu fumeze și sa facă pipi ca fetele, de o bere.... nici nu poate fi vorba, trebuie să îți aducă profit și să știe cit mai puțin despre prețul cu care faci lucrările, nu?  Doar nu împărți profitul la citi lucrați în firma ta, totul sa fie frățește. 

Miroase a ipocrizie pina la mine pe terasa. 

Edited by BibanuBibi

Ce criminali? Pur si simplu  au cumparat ceva vandut de altcineva. Vanzatorul a incasat banii. 

Traditie? Amplificatoarele de top de la Crown si Labgruppen sunt depasite de produse ale unor firme noi ca Powersoft sau PKN.