Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

camere Hik cu Poe


Postări Recomandate

Va salut stimati colegi, am o retea din 12 camere cu Ip, NVR, toate marca Hikvision pe care vreau s o upgradez la 16 camere. am de montat 2 camere la 150 de metri si exista o camera deja montata la cca 100m, alimentata cu Poe. Ideea este, pentru nu a mai trage alt cablu si a scadea costurile,, sa ma pot ''intepa'' cu un switch normal, fara Poe, in reteau deja existenta si dupa sa conectez cele 2 camere noi in reteaua deja existenta plus camera deja montata in switch ul respectiv. Evident, voi avea alimentare separata, inclusiv pentru cea deja montata la care ii voi conecta un alimentator in locul Poe. Intrebarea mea este pentru colegii care s au mai lovit de acest aspect, daca afecteaza cu ceva introducerea cablului de retea cu Poe in switch ul normal fara a afecta portul respectiv sau integritatea switch ului, avand in vedere ca switch ul este fara alimentare Poe. Multumesc!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

echipamentul de la Dahua, este un extender Poe. eu vreau sa injectez cablul care are Poe pe el intr un switch TP LINK cu 8 porturi simplu, fara Poe. dealtfel distanta si numarul de camere(4) m ar fi obligat sa apelez la aceasta solutie,cea cu extender, insa eu deja am achizitionat switch ul TPLINK, si ma interesa daca conectarea cablului ar afecta reteaua sau switch ul fara Poe. multumesc oricum pentru sugestie!

Link spre comentariu

Daca te "intepi" undeva pe traseu cu sw chior se poate, daca intregesti Poe peste sw. Adica faci o cezariana in cablu si scoti doar perechile verzi si rosii pe care le treci prin sw.

Sper ca s-au respectat culorile la cablarra initiala.

 

Daca te "intepi" undeva pe traseu cu sw chior se poate, daca intregesti Poe peste sw. Adica faci o cezariana in cablu si scoti doar perechile verzi si rosii pe care le treci prin sw.

Sper ca s-au respectat culorile la cablarra initiala.

la asta m am gandit si eu...o sa folosesc doar perechile de semnal retea, restul sa le tai.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări