Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
Costache Daniel

Power acoustics djx 800 mixer usb

Recommended Posts

Salut.

Detin un mixer power acoustics djx 800 mixer usb

Atunci cind il conectez prin usb nul mil vede laptopul pe care am instalat sistem de operare windows 10.

Banuiesc ca trebui instalat un driver cea ce nu am gasit pina acum.

Stie cineva vreo solutie ?

Edited by Costache Daniel

Exceptând faptul că postările tale au nevoie și de o traducere în limba română, mai este nevoie de câteva lămuriri:

-de catre ce firma e produs?

-respectivul aparat nu are și CD-ul de instalare (manual de utilizare, driver, aplicație specifică)?

-ai încercat sa instalezi o aplicație cum ar fi Cubase, Ableton, FL Studio ca să vezi dacă nu-l recunoaște?

-sub alt OS (Windows 7, de exemplu) funcționează?

Este identic cu behringer vmx1000 usb driver.

Din pacate nu am CD-ul de instalare.

Am sa incerc aplicatiile propuse.

Nu am incercat pe windows 7,pe laptop am instalat windows 10.

Daca se conecteaza prin usb ar trebui sa ti-l vada in "device manager" pe calculator, cu sau fara driver. Daca ti-l vede, atunci incepe prin a cauta driverul sau, daca nu ti-l vede atunci suspecteaza un defect hardware.

Daca se conecteaza prin usb ar trebui sa ti-l vada in "device manager" pe calculator, cu sau fara driver. Daca ti-l vede, atunci incepe prin a cauta driverul sau, daca nu ti-l vede atunci suspecteaza un defect hardware.

Problema este ca nul vede.

Interfata aia USB este plug & play, nu e nevoie de nici un driver. Cand e conectat trebuie sa ai o "placa de sunet" noua pe care o vei selecta din windows ca dispozitiv de redare implicit daca vrei sa mearga.

Interfata aia USB este plug & play, nu e nevoie de nici un driver. Cand e conectat trebuie sa ai o "placa de sunet" noua pe care o vei selecta din windows ca dispozitiv de redare implicit daca vrei sa mearga.

Da "placa de sunet noua" apare am setat ca dispozitiv de redare implicit si tot numi reda nimic nu scoate nici un sunet.

Interfata aia USB este plug & play, nu e nevoie de nici un driver.

Unde anume este specificat acest lucru în cazul strict specific acestui aparat atât timp căt nicăieri nu se găsește vreun manual sau specificații privitoare la pocnitoarea asta chinezească? (cu trimitere exacta la sursă și nu păreri scoase din burtă - căci totuși vorbim despre o chinezărie penibilă nu despre Behringer sau altceva)

Edited by Real Minitehnicus

Este specificat la behringer vmx1000, care autorul zice ca e identic. Oricum autorul tocmai a confirmat ca asa este, doar ca nu se aude nimic. Pai poate trebuie reglat cumva mixerul in acest mod, nu are volum separat pentru usb sau iesire separata analogica pentru USB ( RCA de obicei, nu cea principala XLR ) ? Alte mixere asa au.