Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Dozele de pick-up..


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Dat fiind că aceste doze sunt destinate unei clientele reduse și cu pretenții de calitate, așa este și prețul. Vorbim binențeles de doze magnetoelectrice, electromagnetice sau cu reluctanță variabilă, care sunt de cea mai bună calitate. Dacă vreți ceva mai nepretențios, găsiți doze ieftine piezoelectrice, se găsesc și acum pe site-uri gen olx....

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator viobio

Dat fiind că aceste doze sunt destinate unei clientele reduse și cu pretenții de calitate, așa este și prețul. Vorbim binențeles de doze magnetoelectrice, electromagnetice sau cu reluctanță variabilă, care sunt de cea mai bună calitate. Dacă vreți ceva mai nepretențios, găsiți doze ieftine piezoelectrice, se găsesc și acum pe site-uri gen olx....

Dozele piezo " ară " pur si simplu discurile , nu mai foloseste nimeni asa ceva , mai ales azi cind un disc vinil costa mult .

Link spre comentariu

Doze cu laser nu exista ? Sunt lasere care masoara cu precizie micrometrica.

Am incercat o data sa fac un "dispozitiv de ascultare" cu laser. Avea el zgomot de fond dar se intelegea destul de bine conversatia dintr-o camera, ma uitam la el ca la Dumnezeu cand am vazut ca merge (oarecum) :rade: ; dar de doze de pick-up cu laser nu am auzit :56 .

nu mai foloseste nimeni asa ceva , mai ales azi cind un disc vinil costa mult .

Sau cand vrei sa nu strici niste discuri de vreo 20 de ani .

Editat de M.Adrian
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări