Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Dump led Vortex 17MB55


Postări Recomandate

  • 1 an mai târziu...
On 7/13/2017 at 8:30 PM, sorinpavel said:

Salut merci de intentie dar nu merge (lipseste un fisier). Daca are cineva ceva?

Va rog sa-mi spuneti daca astea sunt fisierele pe care trebuie sa le contina arhiva. Defectul TV-ului : din cand in cand nu mai raspunde la TC si comenzi locale (un fel de joystick).Acest lucru se intampla indiferent ca funtioneaza ori e in st-by , trebuie scos/bagat in priza de cateva ori apoi isi revine.Tensiuni bune (valori si riplu) , preventiv am schimbat C-urile din sursa.Daca are cineva un dump testat , fiindca Sorin Pavel n-a confirmat , mersi ! 17MB55 , 17IPS62 , VES315WNDL-2D-N14 , Vortex LEDV 32HDR.

arhiva.jpg

Editat de surubarila
Link spre comentariu

Da acelea sunt fisierele corecte, dar nu cred ca faci nimic cu soft de pe stick, e ca la MB82 unde trebuie scrise oblibatoriu ambele flashuri 25Q32, 25Q64 pe programator, daca vrei sa dai flashurile jos sa le rescrii, imi spui ca sa caut niste dumpurii....

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări