Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Sistem antiefractie DSC


Postări Recomandate

In speranta ca topicul se incadreaza , as avea si eu cateva intrebari legate de un sistem antiefractie DSC 585H Classic, cu 4 zone. Sistemul a fost desfacut de cineva neautorizat ceva vreme in urma.Am reusit sa il repun in functie, senzori , tastatura, sirena.Problema este ca pe tastatura o zona ramane aprinsa(zona5), celelate functionand normal, in acest caz armarea nefiind posibila. Daca cineva are idee despre asa ceva ar fi super. Deasemeni si un manual de programare(schimbare cod, zone active, etc) ar fi ideal. Multumesc.P.S. In cazul in care acest topic nu se incadreaza in rubrica aceasta, rog moderatorii sa o schimbe acolo unde ii este locul. :prayer:

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
Vizitator AVAN

colega vezi ca pe tastatura ai 5 legaturi(+ - 12vcc)(yel,grn)(si zona 5) mai fa o legatura intre zona 5 tastatura si unul din comurile aflate pe placa centralei sau poti sal legi chiar la -12v tensiunea auxiliuara(aux)iti ramane zona 5 deschisa pentru ca a fost deschisa din sectiunea 020 si definita in sectiunea 001 ca si zona de sabotaj...sau pentru ce o fi definita ea.cel mai indicat ar trebui sa ai dai un reset la centrala sa o aduci la starea initiala cum a fost din fabrica.(legi un strap intre pgm1 si Z1 alimentezi centrala numai cu traful fara acumulator si o lesi pana se aprind ledurile zonelor 1234 dupa care tio reprogramezi .daca nu te descurci mai scrie si te mai indrum si eu cu ce pot

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări