Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Tarod Tr20 stanga 2 începuturi ?


Postări Recomandate

Are cineva de vânzare sau sa imi spună de unde il are , am nevoie de un tarod trapezoidal TR20 stanga 2 începuturi . Nu am găsit de cumparat nici pe eBay nici pe alte situri . Cred ca am găsit la Hoffman dar erau sume inumane. 700 euro ca de obicei . Nu imi trebe calitate extraordinara ca degrosarea o fac pe strung doar ultima trecere as face cu tarodul sa Nu cumva sa ii fac joc excesiv si trebe sa țină 10 piulițe

Link spre comentariu

Cauta pe la depozitele de materiale, otel de calitate MoCN pe care dupa ce-l prelucrezi, il calesti si pe urma-i faci revenire. Otelul calit este foarte dur si de aceea trebuie facuta revenirea joasa,la temperatura de 100-250*C, (duritatea scade cu 1....3 unitati HRC) pentru a elimina tensiunile interne. Verifica geometria cutitului pentru filetat. Suruburile din orice grupa, nu sint suficient de dure incit sa poti face un tarod cu care sa si poti fileta.Bafta.

Editat de GEO 53 BN
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări