Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Batranul Hung Chang HC-3010BZ


Vizitator mesterika

Postări Recomandate

Vizitator mesterika

Salve.

 

Cautand printr-un dulap, care nu am umblat de cativa ani, am dat peste ,, Batranul HC-3010BZ '' .

Probleme la potentiometru de reglaj fin, la Ohmetru, comutatorul de domeniu AC-DC, ambele gripate.

In anii 2000 , l-am imprumutat unui prieten, care mi l-a inapoiat defect.

 

As dori daca cineva are o schema, sa pot pune rezistentele cu valorile originale, sa pot pune un Buzzer, original.

 

 

 

 

 

Multzam frumos si spor la treaba !

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Vizitator mesterika

Salve,

 

Am tot cautat pe net scheme, care aduce cu HC-3010BZ, dar sunt diferente de valori la rezistente.

Mai caut poate gasesc o schema, sa il aduc la valorile din fabrica ......

Multumesc frumos

Link spre comentariu

Oarecum off - topic , si cu scuze din acest motiv . Posed , tot de la HUNG CHANG , modelul HC - 5050 DB . Si " fratele " lui , rebranduit VOLTCRAFT . Acesta e NOS ... a fost pastrat " de rezerva " . Analog - digital , True RMS , scala in dB ... , scala de 20 microamperi CA - CC , cablaj aurit , componente profesionale . Remarcabil pentru anii 90 ...

 

P . S . - ar fi mers la topicul " Seamana sau nu ... " , dar nu postez acolo . Din motive personale !

 

b9et74.jpg

Editat de gauss
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări