Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

o scehema de amplificator pt un 2.1


poiuyt

Postări Recomandate

mi am facut un 2.1 si mi am facut un ipa60 pe subwoofer si 2 tda 2030 (se aud infect rau nu stiu ce au) pe sateliti

difuzoare :

1) ydl 200lrbh subwoofer 4 ohmi filtru taiere 800 Hz

2)ks 503 pe sateliti 4ohmi filtru taiere RC 200HZ

Vreau o schema de amplificator pt sateliti care sa fie calumea nu vreau mai mult de 15-20W si nu vreau sa fie complicate orice

Io am gasit una da un am alimentarea adica maxim 36V si mi se pare instabila rau : http://www.redcircuits.com/Page123.htm

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Omul vrea doar pentru partea de medii-inalte, sub-ul il multumeste.Spune ce tensiune scoate transformatorul pentru partea de medii-inalte, ca sa nu fi nevoit sa cumperi alt traf.Daca ai chef sa muncesti mai mult si sa ai un amplificator pe care sa nu reusesti sa il arzi (eu nu am reusit) vezi la mine pe site, schema kitului iprs de 10W. (daca maresti tensiunea pana la 37V nu se intampla nimic, eu am testat asta. Evident va scoate si putere mai mare;).Vezi ca in arhiva at trebui sa fie si cateva indicatii si modificari. Pentru frecventele specificate de tine este foarte bun. Parerea mea...

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări