Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Problema cu un monitor 15" vechi.

Guest demeter

Recommended Posts

Guest demeter

Am un monitor vechi si nu stiu ce are dar in loc de albul normal pe care il are este ROZ ! Ce sa fac? Dati-mi cateva sfaturi,!! Multumesc!

Guest demeter

NU am de gand sa il arunc! Vreau sa stiu ce problema are! Macar invat si eu ceva :smt003 Daca nu, il demontez si ii folosesc piesele pt altceva!

Guest demeter

O fi si aia o problema? Pentru ca daca dau in monitor isi revine pentru un moment , apoi iarasi e roz!

Guest demeter

cum se vede nu le ai cu reparatu dar daca ti atata la iel ia un ciocan de lipit si lipestei toate contactele pe plecuta depe tub. :drinkers:

Este adevarat ca nu le am cu reparatul dar asta nu inseamna ca nu pot sa invat! Si oricum ms pt informatiile date de tine si de altii!Sa traiti , si daca reusesc sa rezolv ceva va anunt! :weedman:

Guest demeter

Gata! Nu mai am probleme cu monitorul! Am reinnoit lipiturile si se vede la fel de bine ca inainte!Multumesc!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines