Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

T.MSD306.69A 12023 U8 T320XVN01.0


Postări Recomandate

stiam si eu ca sant ceva programe de acest gen,dar colegul l-a formatat de 2 ori si eu l-am mai formatat o data si am pus deja alte date pe el,si citisem ca nu se mai pot salva datele in acest caz,asa ca nu am mai incercat,dar daca nu e cu suparare trimiteti-mi si mie programul si poate asta face ceva,va multumesc

 

Link spre comentariu

Se poate recupera tot de pe el chiar daca a fost formatat si de 1000 de ori, formatarea este defapt eliberarea virtuala a intregului spatiu de pe HDD(nu se sterge niciun fisier, ele raman tot acolo, stergerea unui fisier se face doar prin suprascriere peste el) in vederea suprascrierii de noi informatii(date), atat timp cat ai copiat(suprascris) ceva pe HDD-ul formatat nu o sa mai poti recupera 100% toate fisierele, sa zicem ca vei recupera doar 99% procentul de recuperare este invers proportional cu suprascrierea altor date pe HDD-ul formatat de pe care vrei sa recuperezi datele pierdute

Il caut si il postez aici pentru cine are nevoie

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Dupa cum am promis, am urcat programul aici, pentru recuperat date pierdute merge la fel de bine si la carduri de memorie, stickuri usb....etc , pentru recuperat in totalitate fisierele pierdute, se merge pe optiunea "Complete Recovery" sau "Partition Recovery", la programele de acest gen singurul dezavantaj este timpul de asteptare, in functie de capacitatea HDD-ului poate dura ore intregi pana ce se termina scanarea, pentru cine vrea cu orice pret sa salveze anumite date, asteptarea nu e un impediment prea mare....dupa ce termina scanarea exista in program diferite optiuni, cum ar fi cautarea fisierelor dupa denumire, extensie, marime...etc, la fel pozele se pot vizualiza inainte de a le salva....intr-un cuvant este un program excelent dar multi nu stiu.....

 

https://files.fm/u/t8bvbxjp#sign_up

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Ce pot sa zic, la mine a mers de fiecare data(am mai recuperat date de pe HDD si stick la prieteni), la HDD formatat trebuie aleasa optiunea "Partition Recovery" si HDD-ul trebuie pus in calculator pe o partitie secundara sau montat pe un rack extern, nicidecum nu trebuie sa fie in PC ca partitie primara ruland sistemul de operare...oricum si eu am intampinat ceva probleme prima data pana am invatat......

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Acum 22 ore, Costica LCD a spus:

Ce pot sa zic, la mine a mers de fiecare data(am mai recuperat date de pe HDD si stick la prieteni), la HDD formatat trebuie aleasa optiunea "Partition Recovery" si HDD-ul trebuie pus in calculator pe o partitie secundara sau montat pe un rack extern, nicidecum nu trebuie sa fie in PC ca partitie primara ruland sistemul de operare...oricum si eu am intampinat ceva probleme prima data pana am invatat......

e pe rack extern dar se pare ca daca scrii pe el adio recuperare

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări