Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

samsung UE32F5000


Postări Recomandate

salut

de la inceput tv-ul a fost o mizerie, la 11luni de la cumparare (functionare medie 3-4 ore pe zi) i-au murit ledurile. le-am schimbat in garantie.

acum are doi anu si jumatate si i-a aparut o dunga albastra la aprox 15mm de marginea din dreapta ecranului. este grosa cam cat un pixel si este mai vizibila in partea superioara, in mod special pe fond inchis.

stie cineva ce-o fi asta? e displayul, sau poate fi reparat?

merci

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

multumesc pentru raspunsuri

nu dispare la apasare

nu e deosebit de deranjant, insa am o dilema: se va extinde problema sau ramane dunga aia?

ca in rest se vede, pe imagine luminoasa nici nu se observa.

urmeaza sa cedeze complet displayul?

Link spre comentariu

orice gasesti la preturile asta e la fel de " bun "

ia ceva vestel in interior , macar gasesti de toate la ele

 

iar seria F5000 chiar a fost buna fata de ce e acum seria K5000 la Samsung

deci de ce ti-e frica nu scapi

masina sa iti iei buna sa nu cada rotile pe autostrada , ca in rest , in ziua de azi , televizorul ti-l schimbi ca pe telefon sau ti-l schimba copilul / pisica , etc

Editat de Tavi
Link spre comentariu

Traiasca iginerii care au proiectat seria F in special(5000,5500,6400), ca am schimbat led-uri de m-am saturat la aceste modele. Cand intra un client cu un seria F in service stiu ce defect are inainte sa-l bag in priza.

Link spre comentariu

multumesc tuturor pt raspunsuri

il las asa

si nu-mi mai iau samsung

daca nu deranjez, poate-mi dati niste idei de tv bune, nonsmart, in gama 32-40 inches, intre 900-1300lei

 

Daca vrei un tv bun atunci da jos tv-ul din pod ala CRT si reparal ca acela este cel mai bun , cu gunoaiele din ziua noastra asa zis mart sunt gunoaieeeeeeeeeeeeeeee :41

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări