Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Istoria , asa cum a fost ...

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Vizitator viobio
Acum 10 ore, adrian_pic a spus:

DA! NU ESTE ADEVARAT!

Pagini fb făcute special pentru a spăla și mai rău creierul limitatilor mintali, nimic nou, au șampon zilnic la Haznale și Guița TV. 

Link spre comentariu

Sa fim sinceri,in perioada aia Iohanescu(Iohanovici /Iohanila),nu facea parte din nici un PARTID,(a intrat greu in politica si asta recent),sa nu uitam ca atunci nu se mancau toti prin presa cu fel si fel de tampenii(adevarate sau nu),ca sa spunem ca l-au mancat pdsr-ul atunci,oricum cand a ajuns la sefia Isj a fost oarecum sustinut politic(asa se decide in invatamant ca si in alte domenii chiar daca nu oficial.)

Apropo se vedea minciuna pe fata lui,acum se preface mai bine.

Am avut un presedinte "jucator"(mai bine zis baga bau prin gard)acum avem unul instigator ,mai ave putin si la proteste se urca si pe masina.:limb:

Pe vremuri asa se faceau bani ,din comertul cu copii(adoptii),de aia s-au stopat adoptiile internationale datorita faptului ca se ajunsase prea de tot.

 

Ca o gluma mi-l imaginez pe Werner ,cu frizura aia tinerel fiind chinuidu-se sa "vorbeste" romaneste ,iesind in piata ,pe trotuar ,strigand in gura mare ,"copii ,copii ,care mai doreste"!:limb:

Editat de maresaldeflota
Link spre comentariu

Nu fac politica , nici macar nu - mi place ... dar am o memorie ( zic eu ) buna . Acum niste ani , domnul presedinte era propulsat agresiv pentru postul de prim - ministru , de o alianta care continea ( parca ) si PSD , alaturi de PNL . Atunci n - or fi fost corupti ? ... nu deranja ? ... sau conteaza doar interesele ( alea din desfasurator ) ...

Editat de gauss
Link spre comentariu

Ce sa zic ... de - a lungul vietii am cunoscut destule curve . Unele erau frumoase , stilate si cu bun - simt . Aproape ( sigur ) frecventabile ... Asta ( politica ) e nashpa ... chit ca ofera satisfactii ( fara numar ... ) . Unele , prea perverse ! ... ma rog , chestie de gusturi !

Editat de gauss
Link spre comentariu

Leco, daca era o filiera de vandut copii pentru organe cum de nu se stie decat de 4 cazuri ? 

 

Cine ti se pare tie mai vinovat in caz de trafic de organe: Iohannis care doar procura copii sau Tribunalul care pronunta sentinta de eliberare a certificatelor de adoptie? Nu tribunalul trebuie sa studieze dosarul? 

 

Quote

14 august 1990
Dosarul de înfiere a celor trei copii a fost făcut în două zile. La nici două luni de la “afacere”, Tribunalul Judeţean Sibiu a dat sentinţa 13/1990, prin care s-a eliberat certificatul de adopţie pe numele canadienilor Lalande Alain Roger şi Lalande Arlene Dianne. 
Părinţii minorilor înfiaţi declară că nu se opun la admiterea cererii. Sunt de acord cu înfierea, arătând că au certitudinea că înfietorii vor asigura toate condiţiile sub aspectul bunei îngrijiri, creşterii şi educaţiei minorilor. Reprezentatul procuraturii solicită admiterea cererii astfel cum s-a solicitat, dat fiind împrejurarea că în cauză sunt întrunite prevederile Legii nr.11/1990. Constată că prin cererea înregistrată la nr.685 din 8 august 1990, înfietorii Lelande Alain Roger şi Lelande Arlens Dianne, domiciliaţi în Tumbler Ridge 163 Kisketinew Cres-Canada, solicită ca prin hotărâre judecătorească să fie admisă cererea privind înfierea cu efecte depline a minorilor”, se precizează în decizia instanţei din 14 august 1990. 

 

Apoi sa-ti mai spun ceva, daca copii ar fi dusi in alta tara decat Canada as mai putea inghiti ca au fost casapiti insa spre stiinta ta Canada are o politie speciala pentru protectia copilului. Daca un parinte pe strada ii trage o palma copilului vine politia de copii si ii ia urgent copilul! Nici nu se sta la discutii. N-ai sa vezi in veci si in pururi copii "altoiti" in public. Si ca sa vezi cam pana unde se poate ajunge, este indeajuns ca un copil minor sa dea telefon la aceasta politie de copii si in secunda 2 este preluat de aceasta si parintii nu pot sa faca nimic. Au fost cazuri cand copiii ca sa se rezbune dupa o corectie primita de la parinti au sunat si au fost imediat preluati de aceasta politie si ulterior cand si-au sunat parintii sa vina sa ii ia inapoi, parintii au zis: ai facut un denunt, asuma-ti urmarile. 

 


Da nu inteleg de ce nu ai pus un link de genul urmator:

copiii sunt subevaluaţi medical, copii abuzaţi în centrele de plasament

 

Cum tot erai tu un sustinator al lui ceasca, te intreb: isi schimba sangele la nu stiu cat timp cu sange de la copii? Ca circula o astfel de poveste pe timpul lui. 

Ofreflinatele groazei de pe timpul lui insa sigur nu erau povesti. 

 

 

Editat de adrian_pic
Link spre comentariu

Ei asta e regula, nu ajunge nimeni pe o funcție politică dacă nu are un schelet în dulap iar ca să ajungi președinte trebuie să ai un cimitir întreg ascuns. :) , asta este metoda de control. Eu mă mir de ce nu a apărut povestea asta atunci când au fost alegerile, pe lângă povestea asta plagiatul lui Ponta este o glumă. Bine că și Ponta era altă panaramă, de ce nu vin partidele cu candidați onești ? Știu că sunt naiv, ăia onești nu au cum să ajungă la vârf din cauza viperelor.

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări