Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

identificare boxa


Postări Recomandate

Salut,voi ati mai vazut incinta asta pe undeva?Cine o vinde spune ca nu scrie nimic pe spatele ei si nu vrea sa o desfaca deoarece nu se baga.Omul spune ca are 50cm latime deci ar fi un difuzor de 48cm,iar la banii care-i cere mi se pare chilipir insa mi-e sa nu fie chinezarie.Am tot cautat eu dupa JBL insa nu gasesc.
Cand l-am intrebat prima data cum se numeste boxa a spus UBL.

 

foCE94Y.jpg

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Cred ca a interpretat gresit simbolul de pe boxa, e de fapt JBL nu UBL, cum ati zis si dvs, din cate stiu e o firma ok, dar personal, mi se pare ca boxa aia are o hiba din moment ce proprietarul nu a dat alte detalii mai importante despre ea.. Am gasit doar modele asemanatoare de boxe pana acum, dar continui cautarile si daca gasesc ceva va anunt.

 

P.S., daca pe boxa chiar scrie UBL, si nu simbolul JBL (acel J seamana cu U), inseamna ca e o imitatie, daca posteaza o imagine mai clara cu emblema ne putem da seama.

Editat de M.Adrian
Link spre comentariu

Cred ca a interpretat gresit simbolul de pe boxa, e de fapt JBL nu UBL, cum ati zis si dvs, din cate stiu e o firma ok, dar personal, mi se pare ca boxa aia are o hiba din moment ce proprietarul nu a dat alte detalii mai importante despre ea.. Am gasit doar modele asemanatoare de boxe pana acum, dar continui cautarile si daca gasesc ceva va anunt.

 

P.S., daca pe boxa chiar scrie UBL, si nu simbolul JBL (acel J seamana cu U), inseamna ca e o imitatie, daca posteaza o imagine mai clara cu emblema ne putem da seama.

 

E un copil care nu stie mare lucru din cate am vorbit la telefon cu el,mi-a spus ca nu o desface ca nu stie sa o puna inapoi,spunea ca nici nu stie pe unde se desface,sigla este de la JBL,cu acel triughi intors cu varful catre codita la J.

Mi-a trimis poza pe whatapp,insa nici eu nu pot da de ea pe internet,ar fi culmea sa fie originala si sa nu fie de gasit,de aia mi-am pus semne de intrebare.Vanzatorul este la 30km distanta de mine si-am zis ca mi-ar prinde bine sa stiu ce-i de ea pana sa ajung acolo insa daca aflu ca-i pocnitoare nu o mai cumpar.Apropo cere 200 ron.

Iar latimea ei dupa cum am mai spus are 50cm latime si 100cm inaltime,deci ar fi echipata cu dif de 48cm asa-i?

Link spre comentariu

Posibil, daca va uitati in poza se vede difuzorul de joase, si diametrul lui chiar pare a fi 48. Cat despre modelul boxei, nu stiu ce sa zic, eu personal nu am gasit imagini cu acel model inca, am gasit altele asemanatoare, dar din moment ce e un model vechi (asa presupun) e probabil sa nu gasim imagini. Daca puteti sa va deplasati pana la vanzator ar fi ideal sa verificati boxa.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări