Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

negativ in sprint layout


Postări Recomandate

Am rezolvat, am mutat tot ce era pe silk screen pe C1 si am facut mirror. A mers ca placa era doar pe un singur strat. Daca era cu doua, mai greu.

Multumesc

 

Fiti mai explicit, am incercat si eu de proba si nu am reusit, spuneti pas cu pas cum ati reusit sa salvati in .pdf, Sprint Layout nu exporta in .pdf.

Link spre comentariu

Am rezolvat, am mutat tot ce era pe silk screen pe C1 si am facut mirror. A mers ca placa era doar pe un singur strat. Daca era cu doua, mai greu.

Multumesc

Se pot folosi si layerele I1 si I2 daca bifati Multilayer in Properties (Options -> Properties - Panel).

 

Fiti mai explicit, am incercat si eu de proba si nu am reusit, spuneti pas cu pas cum ati reusit sa salvati in .pdf, Sprint Layout nu exporta in .pdf.

Sprint Layout nu poate salva direct in format .PDF dar poate tipari catre o imprimanta virtuala (cum ar fi Bullzip free PDF Printer de ex, si multe altele) al carui rezultat este un fisier PDF.

Dupa ce este instalat un soft de imprimanta virtuala tot ce trebuie facut este ca inainte de a tipari efectiv sa selectati imprimanta virtuala folosindu-va de meniul File -> Printer Setup.

Apoi tipariti ca si cum ati tipari la imprimanta fizica, rezultatul va fi insa un fisier PDF cu DPI-ul (calitatea "print-ului") selectat in proprietatile acelui soft imprimanta virtuala.

Editat de mars01
Link spre comentariu

Eu folosesc softul PDF24. Si procedez cum s spus cum a spus mars01. Dupa ce instalati softul pfd24 (este pentru creat pdf uri si modificat, etc) in sprint layout la setari imprimanta puteti alege si imprimanta dupa cum se vede mai jos. Iar apoi dupa ce se apasa print, se deschide o fereastra unde se apasa 'save as pdf' si se alege si calitatea.

 

post-179494-0-24407500-1490530763_thumb.gif

post-179494-0-19388000-1490530885_thumb.gif

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări