Jump to content

• Log In with Google      Sign In   
  • Create Account

Photo

Sfat de vacanta

• Please log in to reply
35 replies to this topic

#31 OFFLINE   fanelforum

fanelforum

User, ca suna mai modern

• Membru activ
  • PipPipPipPip
  • 1,891 posts

Posted 26 July 2017 - 07:42 AM

Azi am tur cu vaporul, vad tot ce e pe tarm, mai putin la broaste testoase. Am cuiburi protejate chiar pe plaja mea. Insula broastei e chiar vizibila din locul unde stau. Maine voi explora terestru. Astia au reguli de circulatie pe aici? Merg haotic si drumurile sunt inguste si scuteristii si atevisti par gata bauti si pregatiti sa isi doneze orice organ, mai putin ficatul si creierul care sunt avariate. :)

Edited by fanelforum, 26 July 2017 - 07:43 AM.

Cu_reclama

Cu_reclama
  • Membri

#32 OFFLINE   fanelforum

fanelforum

User, ca suna mai modern

• Membru activ
  • PipPipPipPip
  • 1,891 posts

Posted 26 July 2017 - 08:26 AM

Marcati-mi si mie pe o harta a insulei cam ce e de vazut si unde. Poate iau si o masina. Sper sa fie si drumuri.

#33 OFFLINE   fanelforum

fanelforum

User, ca suna mai modern

• Membru activ
  • PipPipPipPip
  • 1,891 posts

Posted 26 July 2017 - 06:44 PM

Super plimbarea, 8 ore , cam lunga dar peisajele si locurile in care am oprit au fost superbe.

#34 OFFLINE   gabiferaru

gabiferaru

Membru

• Membru activ
  • PipPip
  • 471 posts

Posted 26 July 2017 - 06:48 PM

Plaja cu epava-Navagio si Blue Caves.

#35 OFFLINE   fanelforum

fanelforum

User, ca suna mai modern

• Membru activ
  • PipPipPipPip
  • 1,891 posts

Posted 26 July 2017 - 07:42 PM

Da. Despre ele vorbeam. Epava nu prea m-a dat pe spate, dar plaja pe care statea e super! Cand o sa ajung prin tara poate o sa pun si cateva poze.

Cu_reclama

Cu_reclama
  • Membri

#36 OFFLINE   CIBY2

CIBY2

Membru

• Membru activ
  • PipPip
  • 889 posts

Posted 27 July 2017 - 08:47 AM

O sa incerc astazi sa ma uit pe o harta a insulei si sa incerc sa-mi aduc aminte de locuri prin care am fost.

O prima remarca este legata de drumuri. Drumuri sunt, cateva principale, putin mai late, cu o banda pe sens, iar celelalte destul de inguste, dar in stare buna. Cu ceva efort, am reusit sa trecem doua masini, una pe langa cealalta, un Logan si un Land Rover model mai vechi.

Peisajele in interiorul insulei sunt superbe, chiar si un simplu drum printr-o padure de pini, la o anumita ora a dupaamiezii, cand razele solare puneau in evidenta verdele crud al frunzelor. 

In Exo Chora este un maslin vechi de 2000 de ani, iar drumul pana acolo este foarte frumos simai pot fi vizitate cateva obiective.

In orasul Zante (Zakintos) este cel mai mare parc acvatic de distractii din Europa, cel putin asa spun ei. Distractii extreme pe tobogane de zeci de metri inaltime. Eu m-am dat cu juniorul pe cel mai mic!!!

Edited by CIBY2, 27 July 2017 - 08:56 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users