Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
Tavi

propunere si concurs pentru depanatori

Recommended Posts

deoarece eu sunt mereu in criza de timp , propun urmatorul concurs pentru depanatorii tv :Oricine doreste sa participe trebuie sa scrie minim un articol , maxim cate doreste , avand drept subiect :- defecte deosebite intalnite la televizoare - meniuri service la televizoare mai deosebite - metode de tragere in banda speciale ( sau metode de modificare a televizoarelor venite din anglia )- orice alt subiect care poate fi considerat interesant pentru depanatoriconditii : - articolele sa fie scrise clar , exprimare coerenta si la obiect , fara greseli gramaticale , cu aliniate si punctuatie .- aricolele trebuie sa contina si explicatia detaliata a rezolvarii defectului , nu doar : " nu are sunet - defecta dioda 201 "- minim o pagina , unul sau mai multe articole , aproximativ 45-50 randuri / paginace se castiga din asta ?1. articolele vor fi publicate in revista Depanatorul - cu specificarea autorului 2. pentru o pagina - ofer 500Mb documentatie , orice, la alegere , trimit pe mail sau pun pe forum oricand are nevoie de orice pentru 2 pagini - ofer 1 dvd cu documentatie la alegere pentru 5 pagini - ofer 3 dvd-uri cu documentatie la alegere si un procesor din seria SDA555xfl ( beko, vestel, samsung, daewoo, etc ) pentru 10 pagini - ofer 5 dvd-uri cu documentatie si doua procesoare din seria SDA555xfl ( beko, vetsel, samsung , daewoo, etc ) selectia articolelor va fi facute de mine

nimeni , nimic ? :rolleyes:

en joy :smt003 ....nu prea scriu coerent :smt003 defectele ilogice, de fapt sunt logice....doar pt. cei fara experienta sunt ciudateecond/hand-urile nu se mai vanddrepturile de autor se platesc :smt003 ..........

nu am inteles nimic din ce ai spus

daca ai alte propuneri sunt interesat desigur

Este inteesant si mai ales atractiv, in special pentru cei ce detin documentatie putina, dat si pentru cei ce vor sa si-o mareasca.Amai avut si V. Badila ceva asemanator in Depanatorul ,decit ca a fostneserios.

daca citeai cu atentie ai fi vazut ca despre Depanatorul este vorba nu stiu ce a facut dl Badila cand spui tu , oferta aceasta este facuta de mine si eu ma tin de cuvant momentan a primit doar o oferta de colaborareastept in continuare pe oricine doreste

se anuleaza oferta :smt003 revista va apare cand si daca am eu timp sa o scriu , sau ... daca o scrie dl Badila momentan am ceva mai rentabil de facut decat scrisul si nu am primit nici un rand de articol de la nimeni :supz:

Defect 11AK30 - nu pleaca din st-byManifestare: Ledul de st-by pe rosu, cand ii dai ON scade intensitatea pentru o secunda tot pe rosu (nu se schimba in verde) Cu bec, cand ii dai ON se aprinde pentru o secunda si tot pentru o secunda sunt prezente toate tensiunile, mai putin cea dupa D805 cea de 14v.Defect: D805 care alimenteaza stabilizatorul de 8v (masurata arata bine !!!)PS - Defectul acesta l-am intalnit eu acum vreo doua saptamani.

defect prezentat in depanatorul nr 29 la sasiul ak30 dar cand il descoperi tu probabilitatea sa nu il uiti asa repede e mai mare

Sorry ...... ultimul numar pe care il am este nr.26 !!!

pai asta este , daca nu iti folosesc, la ce sa le cumperi