Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Special request


adircf

Postări Recomandate

Am un house party de facut.

Muzica e elektro, funk, deep house, tech house.

 

Problema e ca la lumea aceea le-ar place ceva piese cu versuri gen, blue pillz, white powder, cocaine, crack, shit, exatazy etc. get the point?

 

Are careva piese de genul?

 

Ma intereseaza doar artistul si numele piesei.

 

 

daca requestul nu e potrivit... delete imediat

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

incearca kraftwerk... the model ar merge bine... si cred ca si trans europe express (NU remixurile, originalele).poate si-ar face loc si Radioaktivitat... de restul, sunt cam sceptic... nu ca n-ar fi bune, dar sunt prea diferite de ce

Link spre comentariu

Ce chestie. Chiar acuma am scos piesa respectiva ca mi-a spus careva numai nu suna agresiv. si fac urmatoarea chestie. O pun in virtualj dj si ii mai dau un ritm pe fundal de la alta piesa si o filtrez cu sony sound forge pentru peakuri si restul minunilor.Ii o pasiune de-a mea. Asa am auzit si ceva piese remixate de mine in cluj in 2 cluburi si una la radio21 (mi-a spus unul de radio). Cand am mers rupt in gura la dj si i-am spus ca eu am facut-o, a ras de mine :smt006

Link spre comentariu

asa-s dj-ii, se cred mari si tari si uneori ii intrece oricine cu un soft adecvat si ceva cunostiinta.

 

Foarte adevarata treaba asta

 

Mie unul nu-mi plac remixurile de acum,

Eu ma satur repede de unele melodii. Deobicei cand apare o piesa noua, primul lucru pe care il fac e sa caut remixurile

 

le consider "o prelungire a ritmului fara a-ti oferi o placere muzicala", mai sunt exceptii, in special cele "oldies but goldies" :yawinkle:

Stii cum ii, fiecare cu gusturile lui. Mie daca nu imi place cum suna instrumentalul la o piesa, apoi il fac eu sa sune bine :yawinkle:

 

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări