Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ce se poate face cu eagle 4.16 light


Vizitator Boby

Postări Recomandate

Vizitator Boby

Am impresia ca in afara de desenat scheme nimik.........cand dai la autoroute ..........nik doar fire incalcite ( adik cand da la SWITCH TO BOARD) asa ca va rog frumos ajutati-ma , multumesc! :smt006

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator Vasile

poti face multe chestii cu eagle, eu majoritatea schemelor le fac cu el si ies destul de misto.Autorute e un shit la toate nu numai la eagle

Link spre comentariu

poti face multe chestii cu eagle, eu majoritatea schemelor le fac cu el si ies destul de misto.Autorute e un shit la toate nu numai la eagle

Greseala de exprimare. Autorouterul este in generat un shit, insa difera culoarea si mirosul de la CAD la CAD. E diferenta de la cer la pamant intre ele. Eagle e o chestie grozava pentru amatori.Cum credeti ca se ruteaza placile cu 10-26 de straturi unde sunt mai multe capsule BGA cu 500-1500 de bile, numarul de pad-uri depasind 10.000 si numarul de trasee 50.000 ?Eu am aflat pe pielea mea cum se auto-ruteaza 12 straturi si cca. 3000 de pad-uri, tot boardul cu dimesiunea de 50x100mm... Se incurca autorouterul de trebuie sa-l descurci cu injuraturi...cu classes, cu restring si la urma cu mana. Stiti ce inseamna 3% ramas nerutat la un astfel de board ? Doua saptamani de munca.
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări