Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

o nelamurire in legatura cu amplificatoarele audio


Postări Recomandate

Vizitator liwiu11evo

M-a chemat unu la el la calculator, zicea ca de vreo 3 zile nu poate lucra ca e virusat calculatorul si mouse-ul se plimba de nebun pe ecran, fara sa il atinga cineva.

 

Cum am devirusat:

Am luat mobilul lui cel nou si l-am mutat de langa cablul mouse-ului cu vreo 20 cm mai la dreapta...

 

:weedman: :smt003 :weedman: :smt003 :weedman:

eu tin mobilul fix langa cablul de la mouse si nu are nimic :rolleyes: . Iar cand l-am cumparat m-am uitat care era cel mai ieftin.
si mie mi se intampla asa cu mouseul... e unu cu bila... si chiar e enervant :axe: :axe: :axe:

imi plac solutiile facute de mine, chiar daca sant mai costisitoare decat cele din magazin, asa ca ce as putea sa-i fac? :)

Link spre comentariu
  • 6 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
Vizitator dj_luchian
M-a chemat unu la el la calculator, zicea ca de vreo 3 zile nu poate lucra ca e virusat calculatorul si mouse-ul se plimba de nebun pe ecran, fara sa il atinga cineva.

 

Cum am devirusat:

Am luat mobilul lui cel nou si l-am mutat de langa cablul mouse-ului cu vreo 20 cm mai la dreapta...

 

:weedman: :smt003 :weedman: :smt003 :weedman:

 

eu tin mobilul fix langa cablul de la mouse si nu are nimic :rolleyes: . Iar cand l-am cumparat m-am uitat care era cel mai ieftin.

 

si mie mi se intampla asa cu mouseul... e unu cu bila... si chiar e enervant :axe: :axe: :axe:

imi plac solutiile facute de mine, chiar daca sant mai costisitoare decat cele din magazin, asa ca ce as putea sa-i fac? :)

mai bine iei altu :toimonster:

Link spre comentariu
  • 3 luni mai târziu...
Vizitator dj_luchian

Am un amplificator in clasa A de 20W cu 2n3005 care cand imi uit mobilul langa el si ma suna cineva scoate un sunet oribil.Cum se poate rezolva aceasta problema? :weedman:

Se aude din cauza ca amplificatorul nu e ecranat cum trebuie sau nu ecranat deloc :yawinkle:
poate pare o intrebare de noob dar cum se ecraneaza cat mai eficient
Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări