Jump to content

• Log In with Google      Sign In   
  • Create Account

Photo

Marea Piramida din Gizeh

• This topic is locked This topic is locked
466 replies to this topic

#466 OFFLINE   oprea_m

oprea_m

Membru

• Membru activ
  • PipPip
  • 146 posts

Posted 19 July 2017 - 06:45 PM

@marele Bunul meu domn, aceste constructii, piramidele egiptene, complexul Teothihuakan etc etc etc. sunt realizate cu tehnologii mult mai avansate decat cele ale noastre din prezent. Cercetati si vedeti. Ce varsta aveti? 

Stiti cum se spune: ''Viitorul la trecut'' sau ''Viitorul nostru s-a intamplat in trecut''. Cat despre omenirea de acuma, ce mai stie oare sa mai faca afara de caca? 

Sunt lucruri pe care omenii le au astazi si care provin din alte ere. Dupa umila mea parere de om de rand, piramidele Egiptului trebuie ca au dee la milioane la sute de milioane de ani vechime. Punct. 

Sunt facute ''bine'' si de asta au rezistat. Prin 'bine' zic 'in armonie cu principiile Hermeticii' sau 'in armonie cu Natura'. Daca ar fi fost facute din plastic natura ar fi aflat o cale de a le dizolva. Daca ar fi fost facute din fier Natura le-ar fi reasimilat. Si fierul este in armonie cu natura dar nu asta s-a intentionat. Eu zic ca nu sunt facute cu tehnologii precum cele din prezent, ci cu tehnologii care erau in realitate 'in armonie cu natura. Un sfant crestin otodox a zis odata: ''Tehnologiile avansate sunt numai acelea care copiaza Natura''.

Edited by oprea_m, 19 July 2017 - 07:05 PM.

#467 ONLINE   validae

validae

Moderator

• Smod
  • 11,302 posts

Posted 19 July 2017 - 07:09 PM

La dorința inițiatorului, acest topic va fi închis.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users