Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

cine ma ajuta shi pe mine sa montez o alarma pe logan

AV1000

Recommended Posts

s-au montat.... da' pana la urma ce e asa complicat? alarma vine cu o schema de conexiuni si doar trebuie sa identifici in instalatia masinii punctele sau asta e de fapt problema?

la partea de inchidere poti folosi si modulul de inchidere original dar cu modficari in actuatorul cu 5 fire din usa, cumam prezentat eu la http://www.niqro.lx.ro/alarma7.htm (schema luata tot din pliantul alarmelor) dar mai bine conestezi direct iesirea inchiderii din alarma la motorasele actuatorelor...

Guest mircea2345

e cam greu daca nu stiidarjos in stanga aproape de stalp esxista o mufa alba cu m,ai multe fire:rosu este plus12vnegru masagalben plus 12v prin cheie accin partea din stanga a mufei exista un fir alb si unul galben (cred) semnalele,apasa avaria si verifica cu voltmetruinchiderea poti sa o iei din butonul dupa panoul frontal, sunt comenzi de minus,adica configureaza alarma pt comenzi de minus.succes!ps daca nu stii mai bine intreaba, sa nu distrugi ceva

Guest mircea2345

pai eu ce am scris mai susba da potiinchidere comenzi de minus din butonul de inchidere dupa consola,al 2-lea buton din dreapta

Guest mircea2345

daca faci cum am zis nu iti ia focmontez alarme de 14animasoara inaintebafta!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines