Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV GRAN PRIX

Recommended Posts

Sa rezolvat -tda 9350 defect! Acum se poate intra in menu cu pin 7 la masa cum a zis Sorin , optiunile de sunet erau setate ok-dumpu de la Mircea nu merge-nu se poate intra in menu de programare cu el,probabil ii de la un alt tip de tv.Mersi mult la toti!

De la un alt tv.O intrebare : nu pot atasa dumpu respectiv al tv-lui ,si nici altceva pe forum,imi spune:[-Sorry, but the maximum filesize for all Attachments is reached. Please contact the Board Administrator if you have questions-]stiti cauza?

De la un alt tv.O intrebare : nu pot atasa dumpu respectiv al tv-lui ,si nici altceva pe forum,imi spune:[-Sorry, but the maximum filesize for all Attachments is reached. Please contact the Board Administrator if you have questions-]stiti cauza?

decripteazal sub o alta formada pe dump dreapta mouse si fal win RAR[arhive]

decripteazal sub o alta formada pe dump dreapta mouse si fal win RAR[arhive][/quoteva dati seama e "rar" doar nu e prima oara cind postez-acum se intimpla ceva!!!!!!! :smt102

dupa cum am spus tda 9350 a fost defect pe partea de demodulare audio. Pt. a recupera ci am luat un demodulator de a.negru cu ci tba 120u am luat semnal if de pe pin 38 al ci tda9350 si am reusit sa salvez proc. , control volum cu potentiometru"cu acordul clientului" multi poate au facut artificiul acesta,dar l-am postat pt.cei ce nu au intilnit acest defect pina acum.dumpu original dela gran prix cu programe prinse.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines