Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

examen radioamator

florinnn22

Recommended Posts

daca sunt persoane care au dat examene prin alte judete anul acesta sa ne spuneti si noua la ce sa ne asteptam.da nanopico m-am inscris la examen si din cate am inteles in fuga de la cineva ca ar fi ceva persoane care doresc sa sustina examenul, adica mi-a spus ca o sa stranga la radioclub cererile si o sa le duca cineva pe toate sa nu cumva sa o inebunim pe tanti de la igcti, dar avand in vedere ca e vb de un functionar al statului, astia inebunesc si daca au de a face cu 3 persoane toata ziua.

Eu voi merge pentru inscriere la sediul din Lucian Blaga, probabil joi sau vineri. Nu inteleg de ce se sustine in doua zile, chiar asa multi candidati sunt?

Eu voi merge pentru inscriere la sediul din Lucian Blaga, probabil joi sau vineri. Nu inteleg de ce se sustine in doua zile, chiar asa multi candidati sunt?

Clasa 2? Daca da, bafta!

Clasa 2? Daca da, bafta!

Multumesc frumos!Am ceva probleme cu vecinii si puterea liniarului, lejer mult peste 100W.Desi nu perturb, astia sunt in stare sa-mi aduca IGCTI-ul pe cap pe motiv deincalcare a puterii autorizate. E drept ca lucrez mai ales in concursuri, cateodata operez si YO9KIE.

• 2 weeks later...

eu asa am inteles intr-o discutie.inscriete pe 11 sa am de la cine copia. :supz:

M-am inscris pe 10 :)Mai vine cineva?

In principiu, examenul acesta are o singura proba (celelalte sunt prea usoare) - radiotehnica. La nivel de clasa a II - a intrebarile au fost acceptabile, dar parca tot pentru ingineri au fost facute.

a fost usor in comparatie cu acum cativa ani, partea proasta este ca nu prea mi-am dat silinta sa citesc mai mult.au fost vreo 12 persoane.3 sau 4 persoane au dat pentru clasa a doua.acum astept cu nerabdare rezultatele.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines