Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Tranzistoare IGBT aparat sudura!


Vizitator Apostol Constantin

Postări Recomandate

Vizitator Apostol Constantin

Buna ziua! atasez doua poze cu niste tranzistoare de putere probabil suta la suta sunt IGBT!

Ideea este ca nu am reusit sa gasesc nici macar o poza pe google cu ele,poate cineva a mai avut in mana asa ceva si ar putea sa ma ajute! aceste module sunt dintr-un aparat de sudura TransPuls Synergic 2700.post-258490-0-73253800-1479368056_thumb.jpgpost-258490-0-14124100-1479368147_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator Apostol Constantin

am sa incerc sa imi dau seama ce exista in interiorul acestui modul sa incerc sa fac un montaj prin care sa simulez acest modul!

asta in cazul in care nu voi gasi acest igbt!

cele doua module din primarul transformatorului de iesire sunt bune!

Link spre comentariu

am sa incerc sa imi dau seama ce exista in interiorul acestui modul sa incerc sa fac un montaj prin care sa simulez acest modul!

asta in cazul in care nu voi gasi acest igbt!

cele doua module din primarul transformatorului de iesire sunt bune!

Dificil de simulat module, cel mai bine este de inlocuit cu originale (extrem de scumpe dealtfel).

Daca totusi vrei sa incerci......... http://electronica-azi.ro/2010/05/04/comportamentul-termic-al-modulului-igbt-three-level-trench-gate/

Link spre comentariu
  • 5 ani mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări