Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Pareri boxe sansui 80'


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Daca vanzatorul va poate trimite o fotografie reala si difuzoarele se prezinta in stare buna ,cutiile la fel,merita sa incercati.

Incintele au panou frontal antirezonant,difuzoarele sunt asezate pe "zero delay plane",constructia incintelor e robusta ,mediile si inaltele au camera separata,filtrele sunt bine realizate,au sensibilitate ridicata,etc.

Comparati suspensiile de la joase din fotografie sa fie identice cu cele de pe net.

Link spre comentariu

Nu sint boxe bune pt muzica actuala. Nu coboară destul de jos în frecventa, suspensiile la bass nu permit o excursie lunga a membranei, dinamica este relativ limitata din cauza puterii maxime nu foarte mari.

Dacă sint în stare buna, prețul este ok pt colectionari.

Se pretează la jazz simfonica și disco vechi dar fără prea mari pretenții de hifi, părerea mea.

Link spre comentariu

Astea sunt cele mai mici din serie, am avut SS-G5MK3 in stare perfecta si le-am dat in urma cu cativa ani la vreo 500 lei. Spre marea dezamagire a sleahtei audiofililor mioritici pentru care Sony si Technics sunt produse de "stadion", trebuie sa spun ca SS-G5 trec peste multe boxe englezesti (nu dau nume) si chiar germane (idem). Nu am ascultat SS-G3, dar cred ca sunt cel putin la fel cu SS-G5.

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări