Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Problemă la intrare în meniu centrală Paradox SP5500. Stie cineva? Dau un bax de bere!

Guest Grassul
 Share

Recommended Posts

Pai ce detalii sa mai dau?? Am o centrala paradox sp 5500 si nu imi da voie sa intru in sectiunea de programare a sirenei,respectiv sectiunea 683

La ce titlu de topic si la ce descriere ai facut, se vede clar ca nu ai mai lucrat cu asa ceva. ar trebui sa stii ca fara cod de acces setat de cel care a instalat sistemul nu ai ce cauta prin meniul de programare.

Odata cu centrala se livreaza si un manual de instalare, incearca sa pui mana pe ala sau sa suni la firma care este autorizata sa comercializeze asa ceva si le dai lor baxu de bere..vezi atunci daca e deajuns ca sa iti spuna ce vrei tu sa sti.

Edited by Rx-Tx

Vroia sa spuna ceva de genul "Am o sirena Paradox SR150 legata la alarma Paradox Spectra SP5500, cu un modul de extensie RTX3 (radio) la care nu reusesc sa intru in sectiunea programare" - 683 (alocare)

Avea mare dreptate Ratza. Ba deci romanii astia se cred cei mai inteligenti de pe planeta, extraordinar mod de-a trai in felul asta..

Nu aveai timp sa explici pe un forum problema ta, atunci nu mai intreba si gata.

urat..foarte..

Edited by Guest

Wow scuze nu am vrut sa par destept,am vrut doar sa simplific.sa nu mai scriu atat de mult...am crezut k ma fac inteles.cautam doar ajutor :(rautaciosi bajeti

Când te înregistrezi ca user pe un forum, citește și Regulamentul respectivei comunități. Acolo ai fi văzut că trebuie să postezi în detaliu problema și să nu folosești ,,limbaj de chat,, sau de Messenger, cu prescurtări. Titlul trebuie să reflecte clar problema postată, fără ,,Ajutor,, sau alte exprimări vagi. Puteai să scrii clar ,,Problemă la intrarea în meniul centralei Paradox...,,Nu te taxează nimeni pentru ceva litere în plus, du-te și la doctor și exprimă-te cum ai făcut-o aici, să vezi cum vei fi tratat......

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines