Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

modul Tcon s100fapc2lv0.3 defect?


Postări Recomandate

3 hours ago, nelu12 said:

 

mersi de informatie

am gasit si eu o schema de T-con din asta pe electrotanya parca, si acolo era -12V tensiunea Voffe

o sa mai pun o tensiune externa de -12V sa vad daca se schimba ceva, daca nu il dau la client

 

Mersi inca o data

Vrea omul sa va invete ceva si nu bagati nimic la cap.....am reparat si repar ecrane lcd la greu, majoritatea le-am rezolvat....dai clientului tv-ul ca nu ai nici-o sansa sal repari...nici nu ai vrut sa postezi modelul de panel.........

 

SM4109 e ok si nu pica niciodata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

La 26.01.2020 la 0:49, Costica Tv a spus:

Vrea omul sa va invete ceva si nu bagati nimic la cap.....am reparat si repar ecrane lcd la greu, majoritatea le-am rezolvat....dai clientului tv-ul ca nu ai nici-o sansa sal repari...nici nu ai vrut sa postezi modelul de panel.........

 

SM4109 e ok si nu pica niciodata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nu e ca nu am vrut sa scriu modelul de panel, dar a trebuit sa dau jos placa de alimentare sa vad

Ecranul e LTA320HN02

am gasit pe youtube ca se pot repara aceste ecrane, doar se taie cu o lama ceva trasee

daca ati reparat asa ceva, ma puteti ajuta?

se vad linii orizontale care se tot schimba si raman si daca se schimba imaginea

 

am pus -12V din exterior pe Voffe dar dispar anumite dungi si apar altele colorate

Editat de nelu12
Link spre comentariu
  • 8 luni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări